تعمیرگاه ستفیکس

تولید روزانه 70 هزار تیوپ ژل ضدعفونی كننده توسط یك شركت فناورانه

تولید روزانه 70 هزار تیوپ ژل ضدعفونی كننده توسط یك شركت فناورانه

به گزارش تعمیركار یك شركت دانش بنیان خط تولید ژل ضدعفونی كننده دست را به سبد تولیدات خود با ظرفیت روزانه ۷۰ هزار تیوپ ۶۰ گرمی افزوده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، دکتر علی شریف اعلم، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: با عنایت به این که استان گیلان کانون دوم شیوع کرونا پس از قم بود بر خود تکلیف دانستیم تا در جریان مبارزه با بیماری کووید ۱۹ و کاهش استرس و ترس در استان گیلان و شهر رشت وارد عمل شویم بر همین مبنا ظرف یک روز، پروانه تولید مواد ضدعفونی کننده را دریافت کردیم.
وی افزود: طی یک هفته فرمول تولید ژل ضدعفونی کننده، تهیه و یکی از خطوط نیمه جامدات تولید دارو برای تولید این ژل را راه اندازی کردیم.
شریف اعلم با اشاره به اینکه از همان ابتدا روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تیوپ ۶۰ گرمی تولید کردیم، بیان نمود: تولید ضرب الاجلی ژل ضدعفونی کننده دست در کاهش التهاب استان و همینطور کاهش شیوع بیماری موثر بود. با عنایت به این که سرعت عمل برای رساندن ژل ضدعفونی کننده به دست مردم در اولویت قرار داشت محصولات اولیه در تیوپ های سفید و بدون اسم ارائه شد و کمی بعد در محموله های بعدی مشخصات ژل روی آن چاپ شد.
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: با وجود تولید محلول ضدعفونی کننده، تولید متمرکز ژل ضدعفونی کننده دست را در دستور کار قرار دادیم. هم اکنون بازار اشباع شده و نیاز مردم تأمین شده است.
به گفته وی، این خط با عنایت به این که از پایه الکل محصول تولید می شود برای تولید محصول دیگر احتیاج به پاکسازی بعدی ندارد.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که برای تولید ژل ضدعفونی کننده پیشبینی بودجه نکرده بودیم از تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری و شکوفایی بهره بردیم.

1399/02/30
13:37:32
5.0 / 5
2876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار