تعمیرگاه ستفیکس
علیرغم شیوع كرونا ؛

۴۶ درصد شركت های برتر جهان كماكان استخدام می كنند

۴۶ درصد شركت های برتر جهان كماكان استخدام می كنند

تعمیركار: نتایج یك تحقیق جامع در مورد روند استخدام در شركت های برتر جهان در شرایط شیوع ویروس كرونا نشان میدهد 46 درصد این شركت ها كماكان در حال استخدام نیرو هستند.به گزارش تعمیرکار به نقل از ونچربیت، بررسی که دراین زمینه توسط مؤسسه کندور انجام شده نشان میدهد در عین حال ۲۱ درصد از ۷۰۰۰ شرکتی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند در حال اخراج و کاستن از نیروی کار خود هستند و ۳۲ درصد هم باوجود برنامه ریزی برای استخدام فعلاً این روند را متوقف و تعلیق کرده اند.
بر اساس این بررسی در بین شرکت های فعال در حوزه کسب و کارهای B۲C یا فروشندگان مستقیم محصولات تجاری به مشتری نهایی، ۴۲.۵ درصد در حال اخراج کارکنان خود هستند و تنها ۳۶.۶ درصد کماکان نیروی جدید استخدام می کنند. مشاغل در رابطه با بازاریابی، تبلیغات، روابط عمومی، آموزش و تجارت الکترونیک که در این رده هستند، در مجموع شرایط مساعدی ندارند.
اما در حوزه فناوری شرایط برعکس است و ۶۲ درصد از شرکت ها در حال استخدام نیروی جدید هستند. بعضی از این شرکت ها مانند زوم که خدمات ویدئو کنفرانس ارائه می دهند شرایط بسیار مطلوبی دارند. ۷۵ درصد شرکت های فعال در حوزه خدمات لجستیک و حمل و نقل هم در حال استخدام نیرو هستند و میزان اخراج کارمندان توسط آنها بسیار اندک است. همچون شرکت هایی که روند استخدام در آنها کاملاً صعودی است می توان به ارائه دهندگان خدمات آموزش مجازی، شرکت های تولیدکننده بازی های ویدئویی و شرکت های زیست فناوری اشاره نمود.
در مقابل میزان استخدام در شرکت های نرم افزاری ۲۵ درصد کاهش یافته و این کاهش در مورد شرکت های جهانگردی و مسافرتی ۶۲.۹ درصد، در مورد مؤسسات نگهداری از کودکان ۵۲.۴ درصد، در مورد مؤسسات هنری و تفریحی ۴۶.۷ درصد و در مورد مؤسسات مالی و بانکی ۳۵.۸ درصد است.
در امریکا ۴۰ درصد از شرکت ها هنوز در حال استخدام هستند و ۲۷.۷ درصد به اخراج نیروهای خود روی آورده اند. در انگلیس نیز ۴۱.۴ درصد از شرکت ها کماکان نیرو می گیرند و ۲۱.۷ درصد در حال اخراج نیروهای خود هستند. بیشترین میزان کاهش فرصت های شغلی در دوره شیوع ویروس کرونا مربوط به کشورهای نیوزلند، استرالیا، انگلیس، کانادا، ایرلند، ایتالیا، فرانسه، آمریکا، هلند، بلژیک، آلمان و سنگاپور است.
باید توجه داشت که ۶۰ درصد از شرکت هایی که به دنبال استخدام نیروهای جدید هستند، ده یا کمتر از ده نیرو استخدام می کنند و بیش از ۵۰ درصد از شرکت های استخدام کننده نیرو، ۵۰ نفر یا کمتر کارمند دارند. در مقابل شرکت های بزرگ تر بخش خصوصی فعلاً هرگونه استخدام را تعلیق کرده یا در حال کاهش نیرو هستند.


منبع:

1399/02/22
17:23:26
5.0 / 5
3287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار