تعمیرگاه ستفیکس
مركز ماهر هشدار داد؛

گوگل كروم را به روزرسانی كنید، صدمه پذیری در كمین سازمانهای دولتی

گوگل كروم را به روزرسانی كنید، صدمه پذیری در كمین سازمانهای دولتی

تعمیركار: مركز ماهر با انتشار به روز رسانی مرورگر گوگل كروم از كاربران خواست برای پیشگیری از لطمه پذیری این مرورگر آنرا به روزرسانی كنند.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، اخیرا صدمه پذیری های چندگانه در مرورگر كروم كشف شده است كه كمترین آنها می تواند به مهاجم اجازه دهد كد دلخواه را اجرا نماید. گوگل كروم یك مرورگر وب است كه برای دسترسی به اینترنت استفاده می گردد. مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات های كامپیوتری در این خصوص اعلام نمود بهره برداری موفق از صدمه پذیری گوگل كروم می تواند به كاربر اجازه دهد كد دلخواه را در متن مرورگر اجرا نماید.
بر این اساس بسته به امتیازات مربوط به برنامه، مهاجم می تواند برنامه ای را نصب كند، به داده ها دسترسی داشته باشد، آنها را تغییر دهد و یا حذف كند و حتی حساب كاربری جدیدی برای خود تولید كند. در صورتیكه كاربری یك صفحه تولید شده توسط مهاجم را مشاهده كند، این صدمه پذیری قابلیت سوءاستفاده خواهد داشت.
در همین حال مركز ماهر تاكید كرد اگر این برنامه با حقوق كاربری پائین تری پیكربندی شده باشد، بهره برداری از این صدمه پذیری، تأثیر كمتری خواهد داشت. سطح ریسك این صدمه پذیری برای سازمان های دولتی و خصوصی در حد متوسط و زیاد ارزیابی شده است.
این مركز اعلام نمود هم اكنون هیچ گزارشی از سوء استفاده از این باگ امنیتی دریافت نشده است. با این وجود به كاربران گوگل كروم سفارش می گردد كه آخرین نسخه را به روز رسانی كنند. از جانب دیگر برای كاهش اثرات حمله تمام نرم افزارها با سطح دسترسی پائین اجرا شود. هچنین به كاربران تاكید شده است كه وب سایت های غیر قابل اعتماد را باز نكرده و لینك هایی با منبع نامشخص و غیر قابل اعتماد را دنبال نكنند.
مركز ماهر بر ضرورت اطلاع رسانی و آموزش كاربران در مورد خطرات لینك ها و یا فایل های پیوسته شده در ایمیل ها كه از منابع غیرقابل اعتماد ارسال می شود، تاكید كرد.
جزئیات مربوط به این صدمه پذیری در سایت مركز ماهر به نشانی certcc.ir قابل دریافت است.

1397/09/23
17:33:28
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار