تعمیرگاه ستفیکس

آغازین گجت پوشیدنی احیا می شودبعلاوهتصاویر

آغازین گجت پوشیدنی احیا می شودبعلاوهتصاویر

تعمیركار: شركت پوما كه بیشتر از 30 سال پیش آغازین كتانی هوشمند را طراحی و عرضه نموده بود، دوباره به فكر احیای آن افتاده است.به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، كفش های هوشمند امكان دارد بعنوان یك نوآوری جدید شناخته شوند اما در واقع این چنین نیست و قدمت آنها به زمانی برمی گردد كه مایه تعجب است.

كفش های هوشمند شركت پوما موسوم به "RS-Computer" كه در سال 1986 تولید شدند، خیلی پیشتر از رواج فناوری های پوشیدنی، مسافت طی شده را محاسبه می كردند و در حقیقت آغازین فناوری پوشیدنی به حساب می آمدند.

كیت های الكترونیكی این كفش ها به اقتضای زمان خود، در پشت پاشنه آنها قرار داشت و كاربران با كابل های مخصوص آن زمان می توانستند آنرا به كامپیوتر وصل كنند و اطلاعات آنرا استخراج كنند.

سخت افزارهای كامپیوتری در زمینه فناوری های پوشیدنی طی سه دهه اخیر كاملا تغییر كرده است و آغازگر آن شركت پوما بوده است.اكنون پوما می خواهد دوباره سری كفش های RS-Computer خودرا با رنگ های آشنا و پاشنه مخصوصش، اما این دفعه كاملا مدرن و با فناوری ردیابی تناسب اندام بازسازی كند.

مدل 2018 این كفش از یك شتاب سنج سه جهته برای اندازه گیری مصرف كالری، مسافت طی شده و شمارش گام ها استفاده می نماید و به جای نیاز به وصل كردن یك كابل برای رصد داده های 30 روزه با كامپیوتر قدیمی Apple II یا Commodore 64، از بلوتوث برای ارسال اطلاعات به یك برنامه اندروید یا iOS استفاده میگردد.البته شما هنوز هم به اتصال یك كابل نیاز خواهید داشت، اما این دفعه یك اتصال USB برای شارژ باتری لیتیوم-پلیمری آن خواهد بود.

جای تعجب نیست كه این كفش مقرر است تولید انبوه شود. در حقیقت، تولید انبوه آن می تواند تبدیل به رقیب كتانی HyperAdapt نایكی شود.پوما تنها 86 جفت از این كتانی را در همین ماه دسامبر از راه وبسایت خود بر بستر اینترنت و نمایندگی های فروش پوما در برلین، لندن و توكیو به فروش می رساند.

تكنولوژی این كتانی در داخل آن به روز شده است، اما پوما شكل ظاهری آنرا تغییری نخواهد داد تا حس نوستالژی آن حفظ شود.
1397/09/22
13:39:04
5.0 / 5
4807
تگهای خبر: اینترنت , باتری , شارژ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار