تعمیرگاه ستفیکس
آذری جهرمی:

تصمیمات ما هوشمند نیست، اقتصاد هوشمند نباید رانتی باشد

تصمیمات ما هوشمند نیست، اقتصاد هوشمند نباید رانتی باشد

تعمیركار: وزیر ارتباطات اظهار داشت: ما از راه هوشمندسازی حذف اطلاعات می نماییم اما تصمیم گیری های ما هوشمند نیست.محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، در دومین همایش تهران هوشمند با اشاره به اینكه نمی توانم خوشی خودرا از مشاهده نشان ههای پارامترها و المان های هوشمندسازی تهران پنهان كنم، اظهار داشت: گام های خوبی درباب هوشمندسازی شهر تهران انجام شده اما باید ببینیم باید در چه جایگاهی قرار داشته باشیم و امروز كجا هستیم.
وی با اشاره به وضعیت هوشمندسازی در تهران اظهار داشت: چرخه هوشمندسازی یعنی بتوانیم اطلاعات را از راه هوشمندسازی به دست آوریم. آنها را تحلیل نماییم و برمبنای آن تحلیل، تصمیم بگیریم. ما مصادیق هوشمندسازی را در تهران داریم اما تصمیم گیری های ما هوشمند نیست. به صورت مثال میزان آلودگی هوای تهران به صورت لحظه ای مشخص است، اینكه چه عواملی موجب افزایش آلودگی هوا می شود، میزان آلاینده هایی كه موتورهای سیكلت احداث می كنند یا خودروهای عمومی و شخصی اما برای مهار آلودگی هوا تصمیمات هوشمند نمی گیریم و عملكرد ما متناسب بر آماری كه از روش های هوشمند به دست آورده ایم نیست.
جهرمی با اشاره به اینكه می توان از سرویس های اشتراكی حمل و نقل عمومی استفاده كرد، اظهار داشت: یكی دیگر از روش های هوشمند در حوزه حمل و نقل، حذف ترددهای زائد ناشی از بازگشت به ادارات است كه با تكمیل دولت الكترونیك می توانیم از این ترددها خودداری نماییم.
وزیر ارتباطات یكی دیگر از حوزه هایی كه می توان از راه هوشمندسازی آنرا به خوبی كنترل كرد فضای سبز دانست و اظهار داشت: از راه مدیریت هوشمند كنترل های فضایی می توانیم ببینیم فضای سبز ما در چه موقعیتی قرار دارد. چونكه فضای سبز شش های تهران هستند و باید به دقت از آنها حفاظت و صیانت شود. این نظارت هوشمند موجب میگردد هكتار هكتار درخت ما به سمت نابودی نرود.
جهرمی اشاره كرد: به جز جمع آوری اطلاعات، تحلیل اطلاعات بسیار مهم می باشد و شاید به سبب نگاه سنتی مدیران این تحلیل از اطلاعات هوشمند در تصمیم گیری ها انعكاس ندارد.
وی با اشاره به اینكه حمل و نقل هوشمند، ترویج حمل و نقل اشتراكی می تواند به كاهش ترافیك منجر شود، اظهار داشت: اما كمتر كسی به این سمت حركت می كند چونكه آیندگان نخواهند گفت این اتفاق در عصر این مدیر افتاده است. بنا بر این تمایل مدیران ما این است كه برج بارو یا نمادی بسازند كه نشان دهد در دوره مدیریتی آنها كاری انجام شده است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه برای احداث اقتصاد هوشمند باید آزادسازی منابع داده وجود داشته باشد، اظهار داشت: اقتصاد هوشمند نباید رانتی باشد و اگر اطلاعات محدود به چند شركت از این حوزه شود، نمی توان به سرانجام آن امیدوار بود.
وی همین طور آگاهی بخشی به شهروندان جهت استفاده از تجهیزات هوشمندشده را از دیگر ابزارهای توسعه هوشمندسازی دانست و اظهار داشت: هم اكنون خیلی از شهروندان از امكانات هوشمند شهر اطلاعی ندارند.

1397/09/19
14:39:46
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: سرویس , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار