تعمیرگاه ستفیکس

ورشكستگی یك استارتاپ فضایی به دنبال شیوع كروناویروس

ورشكستگی یك استارتاپ فضایی به دنبال شیوع كروناویروس

به گزارش تعمیركار شركت فضایی ˮوان وبˮ(OneWeb) كه یك استارتاپ اینترنت ماهواره ای است صدمه شدید از شیوع كووید-19 دیده و اعلام نموده است كه در آستانه ورشكستگی است و به دنبال یك خریدار می گردد.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، رویاهای استارتاپ فضایی "وان وب"(OneWeb) برای فراهم كردن دسترسی به اینترنت ماهواره ای برای جهانیان با یك مانع اساسی روبرو شده است.
این استارتاپ بعد از تلاش ناكام برای دستیابی به تأمین منابع مالی اساسی، اعلام ورشكستگی كرده است. این شركت اعلام نمود كه به دستیابی به پشتیبانی بسیار نزدیك بوده است، اما شیوع بیماری همه گیر كووید-19 و تاثیر مالی آن و آشفتگی بازار به دنبال آن، دست این شركت را از برخورداری از حمایت كوتاه كرده است.
این شركت حالا با بیان ورشكستگی به دنبال آن است تا یك خریدار پیدا كند و به كار خود ادامه دهد.
این شركت همینطور اشاره نمود كه تلاش در حفظ كارمندان خود تا جای ممكن دارد، اما به میزان تعدیل نیروهای خود اشاره نكرد و نگفته است كه چند نفر شغل خویش را به دنبال این اعلام ورشكستگی از دست می دهند.
این نقطه آخر برای "وان وب" نیست، چون كه حالا شانس مجدد برای احیا دارد. با این وجود، این شركت به وضوح در موقعیتی بسیار شكننده تر از هر زمان دیگری است.
"وان وب" تابحال 74 ماهواره اینترنتی به فضا پرتاب كرده است، اما حالا معلوم نیست كه اگر این شركت خریداری پیدا نكند، چند ماهواره دیگر می تواند در مدار قرار دهد.1399/01/11
21:49:32
5.0 / 5
3377
تگهای خبر: اینترنت , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار