تعمیرگاه ستفیکس

جنرال موتورز روی دست تسلا زد

جنرال موتورز روی دست تسلا زد

به گزارش تعمیركار به نظر می آید شركت خودروسازی بزرگ ˮجنرال موتورزˮ به صورت چراغ خاموش به فناوری باتری كه رؤیای در حال تحقق ˮتسلاˮ و ˮایلان ماسكˮ صاحب آن است، رسیده است.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شركت خودروسازی "جنرال موتورز"(GM) باردیگر نام خودرا بر سر زبان ها انداخته است و در یك چالش و رقابت بزرگ با شرت "تسلا موتورز" اعلام نموده است كه موفق به ساخت یك باتری جدید برای وسایل نقلیه برقی شده است كه دامنه آن از باتری های تسلا بیشتر است و هزینه تولید كمتری نسبت به باتری های فعلی دارد.
با وجود دامنه ۳۹۰ مایلی فعلی تسلا، جنرال موتورز وعده داده باتری جدیدش دامنه حركتی ۴۰۰ مایلی را با یك دفعه شارژ كامل عرضه نماید.
سلول های باتری جدید این شركت در چندین مدل كاملاً برقی جدید قابل استفاده خواهد بود كه شامل خودروی برقی خودران این شركت به نام "كروز اوریجین"(Cruise Origin) و همین طور شاسی بلند لوكس كادیلاك در آینده است.
این شركت همین طور گفت: برنامه فعلی آن، صدور مجوز جهت استفاده شركت های دیگر از فناوری باتری جدید خود است.
"ماری بارا"، مدیر عامل "جنرال موتورز" در یك سخنرانی برای رسانه ها و سرمایه گذاران اظهار داشت: "جنرال موتورز" به دنبال آینده ای تمام الكتریكی است، برای اینكه ما معتقدیم تغییرات آب و هوایی جدی است.
او همینطور اظهار نمود: این شركت بیش از ۳ میلیارد دلار در سال برای تحقیق و توسعه خودرو های برقی، بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ اختصاص می دهد.
سلول های جدید باتری "جنرال موتورز" كه به آنها "اولتیوم"(Ultium) گفته می شود، كیسه هایی نرم و مسطح هستند كه می توان آنها را در ردیف های افقی، مانند كتاب ها در قفسه كتاب قرار داد و همین طور می تواند به صورت عمودی چیده شود كه این خاصیت به خودروسازان انعطاف پذیری بیشتری در طراحی می دهد.
حداقل مقدار كبالت در باتری های "اولتیوم" مورد استفاده قرار می گیرد كه منجر به كاهش هزینه تولید این باتری ها می شود.
"جنرال موتورز" قول داده است كه قیمت سلول های باتری بطور شایان توجهی به زیر ۱۰۰ دلار در هر كیلووات ساعت كاهش خواهد یافت.
مدیران "جنرال موتورز" معتقدند كه نسل جدید باتری های این شركت به لطف كاهش هزینه تولید، سود سرشاری را به ارمغان خواهد آورد.
این خبر نشان میدهد شركت تسلا بعنوان اصلی ترین سردمدار دنیای خودرو های برقی در رقابت سختی قرار دارد و در آینده كار دشواری خواهد داشت.1398/12/17
21:35:38
5.0 / 5
3759
تگهای خبر: باتری , برقی , خودرو , شارژ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار