تعمیرگاه ستفیکس
در گزارش تعمیركار اعلام شد:

تأمین مواد ضدعفونی كننده در مقیاس بالا توسط یك شركت دانش بنیان

تأمین مواد ضدعفونی كننده در مقیاس بالا توسط یك شركت دانش بنیان

به گزارش تعمیركار یك شركت دانش بنیان یكی از تأمین كننده های مواد ضد عفونی كننده شده كه در مقیاس بالا می تواند نیاز های سازمان ها، وزارتخانه ها، اماكن عمومی مانند مترو و شركتهای اتوبوسرانی را برطرف كند.دكتر سعید سامانی دكتری مهندسی محیط زیست و مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده در پارك علم و فناوری شیخ بهایی؛ شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما شركتی هستیم كه در حوزه بهداشت آب فعالیت می نماییم و توانسته ایم محلولی را به تولید برسانیم كه در تصفیه خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
سامانی با اشاره به اینكه طی سابقه این شركت از محلولی كه بر پایه روش الكترولیز نمك طعام تولید كردیم در صدها تصفیه خانه استفاده شده است، بیان نمود: این روش با استفاده از الكترولیز نمك طعام بوده است.
وی در پاسخ به اینكه آیا با عنایت به شرایط كنونی؛ شیوع ویروس كرونا و احتیاج به مواد و محلول های ضد عفونی كننده امكان تأمین نیاز كشور را دارید اظهار داشت: محلولی كه تولید می نماییم محلول ضد عفونی كننده بوده كه پایه آن ضد عفونی كننده نمك برای تصفیه است؛ از این مواد برای ضد عفونی شرایط كاری و سطوح بدن استفاده می شود.
مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده در پارك علم و فناوری شیخ بهایی؛ شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینكه ظرفیت تولید هر خط تولید ما در این شركت برابر با ۴۰۰هزار لیتر محلول ضد عفونی كننده است، اضافه كرد: ما اعلام آمادگی كردیم كه می توانیم در این شرایط محلول ضد عفونی كننده مورد نیاز سازمان ها را تأمین نماییم.
وی افزود: در این راستا، جلساتی با وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و سازمان پدافند غیر عامل داشتیم كه این محلول را در دسترس عموم مردم و سازمانها قرار دهیم.
به گفته سامانی، این توان تولید در شركت وجود دارد و الان در حال آماده سازی شرایط برای تولید و در اختیار قرار دادن محلول ها به سازمان ها هستیم.
مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده تصریح كرد: فضای عمومی مصارف بالایی دارند و بنابراین باید به صورت عمده تهیه شوند كه این هزینه بر است؛ بنابراین از سوی وزارت بهداشت معرفی شدیم كه این نیاز را برطرف نماییم و در حال تأمین آن هستیم.
وی اضافه كرد: در واقع حالا یكی از تأمین كننده های مواد ضد عفونی كننده ما هستیم.
سامانی با اشاره به اینكه ظرفیت تولید وجود دارد ولی محصولاتی برای بسته بندی در بازار وجود ندارد، اظهار داشت: هم اكنون در حال رایزنی هستیم كه این بسته بندی ها را از بازار داخل خریداری نماییم و در نهایت محصولات ضد عفونی كننده را به دست مردم برسانیم.
به گفته مدیر عامل این شركت دانش بنیان در واقع حالا مساله بسته بندی محلول به صورت عمده وجود دارد و ظروف های بسته بندی در بازار كم شده و در صدد هستیم شرایط را ایجاد نماییم كه این مشكل حل شود.
تامین مواد ضد عفونی كننده در مقیاس بالا
وی با اشاره به اینكه قبل از اینها این محلول ها در مقیاس صنعتی در این شركت به تولید می رسیده اظهار داشت: ازاین رو توانایی تولید در مقیاس بالا را هم داریم.
استفاده از این محلول های ضد عفونی در وسایل حمل و نقل عمومی
سامانی با اشاره به استفاده از این محلول ضدعفونی كننده طی یك هفته اخیر اظهار داشت: این محلولی كه به تولید رسانده ایم در وسایل حمل و نقل عمومی، اتوبوس ها، متروها، ایستگاههای مترو و اتوبوس، فرودگاهها استفاده شده است.
وی اضافه كرد: چند روز گذشته ۱۵ هزار لیتر را به قم جهت استفاده از حمل و نقل عمومی اهدا كردیم. همینطور برای ضد عفونی كردن فرودگاه مهرآباد هم از این محصول استفاده شده است.
مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده در پارك علم و فناوری شیخ بهایی شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان افزود: با شهرداری تهران و اصفهان هماهنگی های لازم در جهت استفاده از این محصول برای ضدعفونی كردن شده است.
وی عنوان كرد: همینطور توانستیم فرودگاه مهرآباد و مجموعه های عمومی را خوب پوشش دهیم. برای این فرودگاه ۱۰ هزار لیتر محلول غلیظ را تأمین كردیم.
وی اظهار داشت: سازمان ثبت احوال، پلیس راهنمایی رانندگی، وزارت خانه ها همچون وزارت ورزش، وزارت كشور، هواپیمایی های مختلف این محصول را سفارش داده اند و ما در حال تأمین آنها هستیم.
نیاز به واردات نیست
وی با اشاره به اینكه پایه این محلول ضد عفونی كننده نمك طعام است، افزود: این محلول بر پایه الكترولیز نمك طعام است كه احتیاج به واردات ماده اولیه آن نداریم.
به گفته وی، برای تأمین نیاز محلول ضد عفونی كننده احتیاج به تجهیزاتی نداریم چونكه ما شركت دانش بنیان هستیم و تمام دستگاههای داخل خط تولید را خودمان طراحی نموده ایم.
سامانی با اشاره به اینكه این محصول تایید شده است، تصریح كرد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در كل حمایت خوبی كردند و از سه چهار روز گذشته در حال تأمین هستیم كه بتوانیم محلول های ضد عفونی كننده را در اختیار سازمان ها و مردم قرار دهیم.
ماندگاری ویروس روی سطوح
وی اظهار داشت: این ویروس روی لباس ۱۲ ساعت و روی فلز ۴ ساعت باقی می ماند؛ بدین ترتیب میزان ضد عفونی سطوح با یكدیگر متفاوت می باشد.

1398/12/08
14:29:40
5.0 / 5
4037
تگهای خبر: خرید , دستگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار