تعمیرگاه ستفیکس

سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری تویوتا در یك استارت آپ

سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری تویوتا در یك استارت آپ

تعمیركار: بنابر گزارش ها شركت خودروسازی ژاپنی تویوتا می خواهد 400 میلیون دلار در استارت آپ ˮپونی آیˮ(Pony.ai) كه هدف آن توسعه تاكسی های خودران است، سرمایه گذاری كند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، پونی آی یك استارتاپ مستقر در سیلیكون ولی و گوانگژو در چین است و در حوزه توسعه خودرو های خودران فعالیت می كند و بتازگی نیز بنابر گزارش ها این شركت روابط خودرا توسعه داده است و شركت خودروسازی نامی تویوتا می خواهد ۴۰۰ میلیون دلار در این شركت سرمایه گذاری كند.
این دو شركت اعلام نمودند قراردادی در خصوص آزمایش خودرو های خودران در جاده های عمومی دو شهر پكن و شانگهای چین امضا كرده اند و بنابراین، این غول خودروسازی ژاپنی می خواهد ۴۰۰ میلیون دلار در پونی. ای سرمایه گذاری كند و اگر این سرمایه گذاری صورت گیرد ارزش سهام این استارتاپ سه میلیارد دلار خواهد شد.
استارت آپ "پونی آی" از سال ۲۰۱۸ آزمایش تاكسی های خودران خودرا در دو شهر فریمانت و ارواین ایالت كالیفرنیا آغاز نموده است. این استارت آپ از سال ۲۰۱۹ برای آزمایش خودرو های خودران در جاده های عمومی با شركت تویوتا همكاری كرده است. با این سرمایه گذاری جدید، روابط این دو شركت با یكدیگر بهتر از پیش نیز خواهد شد.
این استارتاپ ادعا می كند كه نخستین شركتی است كه مبادرت به راه اندازی یك سامانه حمل و نقل اشتراكی و تردد خودرو های خودران در چین كرده است.
تویوتا، بزرگترین خودروساز جهان زیاد درباره برنامه ساخت خودرو های خودران خود صحبت نمی كند اما بتازگی این شركت ژاپنی اطلاعاتی در مورد خودرو های خودران آزمایشی خود و سنسورهای تعبیه شده درون آنها منتشر نموده است. تویوتا در نظر دارد طی المپیك تابستانی سال ۲۰۲۰ از خودرو خودران جدید خود در شهر توكیو ژاپن رونمایی كند.
این خودرو مجهز به نرم افزار "شوفر"(Chauffeur) تویوتا خواهد بود. این شركت پیش تر اعلام نمود توسط این سیستم دیگر خودرو ها نیاز به راننده ندارند و بطور مستقل می توانند در بیشتر محیط ها حركت كنند.
تویوتا همین طور از سیستم دیگر خود به نام "گاردین"(Guardian) نیز آگاهی داده است. چندی قبل مدیران شركت تویوتا از برنامه های این شركت برای طراحی، توسعه و تولید تكنولوژی مخصوص فناوری خودرو های خودران تحت عنوان "گاردین" سخن گفتند كه بنظر می رسد تا سال ۲۰۲۰ میلادی بطور كامل توسعه داده شود.
بر طبق مدل و الگوریتم های طراحی شده در طراحی این تكنولوژی و پلت فرم مخصوص خودرو های خودران، وسائل نقلیه تولید شده قادر خواهند بود امنیت بیشتری را برای كاربران و سرنشینان خود به ارمغان بیاورند.
بگفته تویوتا، این پلت فرم طراحی شده كه مقرر است تا سال ۲۰۲۰ میلادی كار توسعه آن تمام شود، بر طبق پیشرفته ترین فناوری های به روز جهان همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی طراحی شده است كه خودرو های خودران را ایمن تر از حالت كنونی آنها می كند.
خودرو های خودران با بهره گیری از تكنولوژی های جدید و پیشرفته ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده ها تردد و سرنشینان خودرا جابجا كنند.
"موسسه تحقیقاتی تویوتا"(Toyota Research Institute) واقع در سیسكلون ولی چندین سال است كه آزمایش خودرو های خودران خودرا در میشیگان آغاز نموده است. در سال ۲۰۱۸ نیز تویوتا اعلام نمود كه در حدود ۵۰۰ میلیون دلار در شركت اوبر سرمایه گزاری نموده است. هدف از این سرمایه گذاری همكاری هر دو شركت برای ارتقای فناوری های مربوط به خودرو های خودران بود.
منبع:

1398/12/08
09:58:44
5.0 / 5
4096
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار