تعمیرگاه ستفیکس

افتضاح امنیت سایبری در انتخابات رژیم صهیونیستی

افتضاح امنیت سایبری در انتخابات رژیم صهیونیستی

به گزارش تعمیركار بی دقتی و سهل انگاری در پیكربندی فنی یك اپلیكیشن مورد استفاده برای ثبت اطلاعات رأی دهندگان توسط حزب لیكود به رهبری بنیامین نتانیاهو باعث افشای اطلاعات خصوصی ۶.۵ میلیون صهیونیست شد.به گزارش تعمیركار به نقل از زددی نت، نخستین بار یك متخصص فناوری در رژیم اشغالگر قدس به نام ران بار زیك كه در شركت وریزون مدیا كار می كند متوجه این سهل انگاری و افشای اطلاعات خصوصی كاربران شد.
وی در زمان بررسی امنیتی اپلیكیشن مورد اشاره كه Elector نام دارد از صدمه پذیری امنیتی آن آگاه شد. این برنامه كه توسط شركت Elector Software جهت استفاده حزب لیكود طراحی و عرضه شده، برای ثبت اطلاعات رأی دهندگان و بررسی میزان آرای ثبت شده مورد استفاده قرار می گیرد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس رهبری حزب لیكود را بر عهده دارد.

البته مشخص شده این اپلیكیشن مشكلات امنیتی گوناگونی دارد كه علاوه بر افشای اطلاعات خصوصی ۶.۵ میلیون رأی دهنده صهیونیست ثبت شده، به افراد امكان می دهد بدون كسب رضایت دیگران شماره های همراه آنها را برای ارسال خبر از راه این اپلیكیشن ثبت كنند. این اپلیكیشن برای بارگذاری از وب سایت elector.co.il در دسترس بوده است.
نقص برنامه الكتور دسترسی همگانی به نام كامل، آدرس، شماره تلفن، سن، جنسیت، اولویت های سیاسی، شناسه های كاربری، كلمات عبور تمامی این ۶.۵ میلیون نفر را از راه مرورگرهای اینترنتی بدون احتیاج به تخصص یا ابزار خاصی ممكن می كند و یك افتضاح امنیت سایبری برای نتانیاهو و حزب لیكود به حساب می آید. تعداد دقیق این افراد هك شده ۶۴۵۳۲۵۴ نفر است.
در حال حاضر، وب سایت رسمی این اپلیكیشن از دسترس خارج شده، و اطلاعات آن از كش موتور كاوشهای مشهور پاك شده است تا از سرقت بیشتر این اطلاعات جلوگیری شود. پیش از این رویدادهای مشابهی در شیلی و اكوادور هم رخ داده است.

1398/11/21
13:53:49
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: اینترنت , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار