تعمیرگاه ستفیکس
با مدل سازی رایانه ای؛

آمار مرگ و میر به وسیله كرونا پیشبینی شد

آمار مرگ و میر به وسیله كرونا پیشبینی شد

به گزارش تعمیركار یك محقق در بررسی خود به این نتیجه رسیده كه اگر ۴۳ میلیون نفر از مردم چین یعنی سه درصد جمعیت این كشور به ویروس كرونا مبتلا شوند، آمار مرگ و میر این بیماری از ۹۰۰ هزار نفر خواهد گذشت.به گزارش تعمیركار به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، در شرایطی كه خیلی از مراكز تحقیقاتی و دانشگاهی در حال كوشش برای تولید واكسن بیماری كرونا هستند، پیشبینی آمار احتمالی مرگ و میر ناشی از این ویروس هم به یك دغدغه مهم تبدیل شده است.
تا به امروز تعداد مبتلایان به این بیماری از مرز ۲۰ هزار نفر گذشته و ۴۲۵ نفر هم به دلیل ابتلاء به ویروس كرونا مرده اند.
محققان می گویند امكان شیوع این ویروس بیشتر از حدی است كه قبلاً تصور می شد و بررسی های مستقل «گای مارتین» در مركز پیشگیری و كنترل بیماری های امریكا نشان داده است كه اگر ۳، ۱۱، ۱۵ ۲۰ یا ۲۵ درصد از جمعیت كشورهای چین، آمریكا، كانادا، و انگلیس به ویروس مذكور مبتلا شوند، نرخ مرگ و میر نهایی به چه میزان خواهد بود.
بر همین اساس اگر سه درصد چینی ها، آمریكایی ها، كانادایی ها و انگلیسی ها به كرونا مبتلا شوند به ترتیب بیشتر از ۹۰۹ هزار، ۲۰۹ هزار، ۲۳ هزار و ۴۲ هزار نفر جانشان را از دست می دهند. اما اگر این رقم به ۱۱ درصد جمعیت برسد آمار مرگ و میر در كشورهای مورد اشاره به ترتیب به سه میلیون و ۳۳۵ هزار نفر، ۷۶۸ هزار نفر، ۸۷ هزار نفر و ۱۵۷ هزار نفر افزایش می یابد.
در صورت ابتلای ۱۵ درصد جمعیت كشورهای مورد اشاره به كرونا، آمار مرگ و میر به بیشتر از ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار نفر، یك میلیون و ۴۷ هزار نفر، ۱۱۹ هزار نفر و ۲۱۴ هزار نفر می رسد. اگر این رقم به ۲۰ درصد برسد، میزان مرگ و میر در چین، آمریكا، كانادا و انگلیس به ترتیب بیشتر از ۶ میلیون، یك میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، ۱۵۸ هزار نفر و ۲۸۶ هزار نفر خواهد بود و در نهایت اگر این رقم به ۲۵ درصد برسد، میزان مرگ و میر در چین، آمریكا، كانادا و انگلیس به ترتیب بیشتر از ۷ میلیون و ۵۸۰ هزار نفر، یك میلیون و ۷۴۶ هزار نفر، ۱۹۸ هزار نفر و ۳۵۸ هزار نفر خواهد بود.
برای دستیابی به این آمار به متغیرهای گوناگونی مانند وضعیت حمل و نقل در این كشورها، شرایط عمومی سلامت مردم، نرخ انتقال بیماری های عفونی و غیره توجه شده است. سپس بر اساس این متغیرها و همین طور سوابق و بررسی های مشابه به عمل آمده در مورد میزان شیوع ویروس آنفولانزا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در چهار كشور مذكور، یك مدل سازی كامپیوتری انجام شده و مدل مذكور بر اساس یك همه گیرشناس (متخصص اپیدمولوژی)، یك پزشك متخصص و یك كارشناس حوزه فناوری اطلاعات بهبود یافته است.

1398/11/16
23:18:38
5.0 / 5
4512
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار