تعمیرگاه ستفیکس

آداپتوری كه فرمان ویلچر را به دسته ایكس باكس تبدیل می كند

آداپتوری كه فرمان ویلچر را به دسته ایكس باكس تبدیل می كند

تعمیركار: یك موسسه خیریه مبادرت به ساخت یك رابط كاربری كرده است كه افراد معلول را قادر می سازد با همان دستگاهی كه صندلی چرخ دار خودرا هدایت می كنند، بتوانند به بازی كامپیوتری بپردازند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اگر به سبب معلولیت جسمانی روی صندلی چرخ دار به سر می برید و مشتاق بازی های كامپیوتری هستید، یك ابزار جدید انجام بازی های كنسول ایكس باكس را با همان دستگاه هدایت صندلی چرخ دار ممكن می كند و با آن می توانید از صندلی چرخ دار خود بعنوان كنترل كننده بازی استفاده كنید.
یك موسسه خیریه موسوم به "AbleGamers" از آداپتور "فریدام وینگ"(Freedom Wing) به معنای "بال رهایی" رونمایی كرده است كه به افراد دارای معلولیت جسمانی امكان می دهد از دستگاه تعبیه شده برای هدایت صندلی چرخ دار خود بعنوان دسته بازی ایكس باكس استفاده كنند.
این ابزار، یك آداپتور است كه ورودی را از فرمان صندلی چرخ دار به فرامین در بازی كامپیوتری تبدیل می كند.
نتایج استفاده از این آداپتور كه در تصویر به رنگ سبز مشخص است، موفقیت آمیز نشان داده است و "فریدام وینگ" به اندازه كافی خوب است كه فرد معلول بتواند با استفاده از آن بازی محبوب "Rocket League" را بازی كند.
ممكنست تصور شود كه انجام بازی های "اول شخص" با این آداپتور دشوار باشد، اما این آداپتور بازی كردن را برای افراد معلول با همان كنترلگر صندلی چرخ دار به راحتی ممكن می كند.
موسسه خیریه "AbleGamers" به لطف كمك های مالی افراد خیّر در حال عرضه این محصول به بازار است و در این راه با شركت "A.T. Makers" برای ساخت آداپتورهای شخصی سازی شده همكاری می كند.
تخمین زده می شود كه این ابزار تنها بین 30 تا 35 دلار(علاوه بر قیمت Adaptive Controller) قیمت داشته باشد.
خیلی از گیمرهای دارای ویلچر به زودی می توانند بازی های ایكس باكس را با این رابط كاربری به راحتی بازی كنند و این فناوری احیانا برای كنسول های دیگر و كامپیوتر های شخصی نیز كار خواهدنمود.
منبع:

1398/11/14
13:29:28
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار