تعمیرگاه ستفیکس

اندازه گیری قند خون با روشی غیرتهاجمی

اندازه گیری قند خون با روشی غیرتهاجمی

تعمیركار: پژوهشگران دانشگاه ˮام آی تیˮ( MIT) دستگاهی ابداع نموده اند كه قند خون را به روشی غیر تهاجمی اندازه گیری می كند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، افراد مبتلا به "دیابت" باید با سوزن زدن در نوك انگشتان خود، قند خون خودرا اندازه گیری كنند كه این كار در روز چند بار انجام می شود.
حال پژوهشگران دانشگاه "ام آی تی"( MIT) یك روش كمتر تهاجمی توسعه داده اند كه با استفاده از نور مادون قرمز، میزان گلوكز خون را اندازه گیری می كند.
سیستم ساخت این پژوهشگران برمبنای روشی به نام "طیف سنجی رامان" ساخته شده كه دقیقا زیر پوست، از نور مادون قرمز استفاده می نماید. این نور تركیبات شیمیایی بافت را آشكار می كند.
زمانی كه تیم تحقیقاتی پروژه، این روش را روی خوك ها آزمایش كردند، دریافتند كه این روش نهایتا تا یك ساعت بعد میزان گلوكز را اندازه می گیرد.
پژوهشگران گفته اند كه روش آنها یك پیشرفت بزرگ در مقابل كارهای تحقیقاتی گذشته است.
"پیتر سو"، محقق ارشد پروژه اظهار نمود: این برای نخستین بار است كه سیگنال های گلوكز از بافت را بطور مستقیم مشاهده می نماییم.
هم اكنون این دستگاه به اندازه یك پرینتر است و پژوهشگران گفته اند كه این دستگاه باید كمتر تهاجمی باشد تا بتوان بجای استفاده از سوزن، انگشت خودرا به این دستگاه چسباند.
هدف بلندمدت پژوهشگران این است كه دستگاه مذكور را به دستگاه پوشیدنی كوچك تر تبدیل كنند.
منبع:

1398/11/09
15:29:09
5.0 / 5
4694
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار