تعمیرگاه ستفیکس

ثبت ركوردی جدید برای قرار گرفتن یك خودرو در ارتفاع

ثبت ركوردی جدید برای قرار گرفتن یك خودرو در ارتفاع

به گزارش تعمیركار یگ گروه كه مأموریت داشتند چهار رادیو را در نزدیكی بلندترین قله آتشفشانی دنیا نصب كنند، با كامیون های كوچك مرسدس بنز موفق شدند ركورد قرارگیری یك وسیله نقلیه چهارچرخ در بلندترین ارتفاع را بهبود ببخشند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، كامیون های كوچك شركت مرسدس بنز معروف به "Unimog" یا سری U با مدل "U 5023" موفق به ثبت ركورد جدیدی در قرارگیری یك وسیله نقلیه چهارچرخ در ارتفاع شدند و به ارتفاع 6694 متر از سطح دریا رسیدند.
مأموریت این بود كه چهار رادیوی اضطراری را در كمپ ها و استراحتگاه های مرتفع حوالی "اوخوز دل سالادو" در شیلی كه بلندترین آتشفشان فعال روی زمین با قله 6893 متری است، نصب شود.
كامیون های كوچكی كه در این مأموریت به كار گرفته شدند یك جفت "Unimog" بودند كه به صورت ویژه با لاستیك های مخصوص آفرود و دیگر تجهیزات آماده شده بودند.


این كامیون ها به منظور كنترل شرایط در زمین های كوهستانی و پیمایش بدون مشكل سطوح شیب دار بدون افتادن، مجهز به سیستمی بودند كه به آنها اجازه می داد وزن خویش را به سمت جلو و عقب هدایت كنند تا مركز ثقل آنها تغییر كند.
"ماتیاس جش" سرپرست گروه اعزامی در طول این مأموریت موفق شد ركورد قبلی خویش را كه در سال 2014 با یك مرسدس "زتروس" به دست آورده بود، بشكند.


البته بالا رفتن تا این ارتفاع برای نصب رادیوها ضروری نبود، چون كه آنها در ارتفاع 6100 متری نصب شدند، اما ماتیاس تصمیم به كمی بالاتر رفتن و تاریخ سازی گرفت.
وی می گوید: صادقانه بگویم، ما تحت تاثیر این قرار گرفتیم كه موتور بنزینی 4 سیلندر این كامیون سازگار با استاندارد یورو 6 قادر به نفس كشیدن در آن ارتفاع بود. در حالیكه ما در نصف این ارتفاع به سختی نفس می كشیم.

1398/11/07
13:31:36
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: استاندارد , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار