تعمیرگاه ستفیکس
به دلیل شرایط بد جوی

دراگون آزمایش نشد

دراگون آزمایش نشد

تعمیركار: شركت ˮاسپیس ایكسˮ( SpaceX) به سبب شرایط بد آب وهوا و دریای خروشان اقیانوس اطلس، آزمایش كپسول ˮدراگونˮ را به تاخیر انداخت.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، قرار بود روز گذشته پس از ظهر آزمایش كپسول "دراگون" از مركز فضایی كندی ناسا در فلوریدا صورت گیرد ولی به سبب شرایط بد جوی این آزمایش به امروز موكول شد.
همین طور از دیگر علت های تاخیر این آزمایش دریای مواج در اقیانوس اطلس اعلام شده است برای اینكه طی این آزمایش كپسول دراگون از موشك "فالكون ۹"(Falcon ۹) جدا شده و بعد از آن در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد.
در این راستا، امروز ۱۹ ژانویه ساعت هشت بامداد به وقت زمانی شرقی" EST"(۱۶: ۳۰ پس از ظهر امروز) آزمایش دراگون صورت خواهد گرفت.
مقرر است ناسا و وب سایت اسپیس از ساعت ۱۶: ۱۵ امروز آزمایش این ماموریت را به صورت زنده پوشش دهند.
در قسمتی از این ماموریت، اسپیس ایكس عمدا یكی از راكت های خودرا نابود خواهدنمود تا ثابت كند كه آنچه كه داشته را به كار گرفته تا فضانوردان را حین پرواز ایمن نگه دارد. این تست آخرین آزمایش مهم كپسول سرنشین دار "دراگون" است تا بعد از آن و در آینده فضانوردان را به فضا اعزام كند.
در این آزمایش توانایی كپسول در بازگشت به زمین در صورت بروز هرگونه مشكل هنگام صعود تست خواهد شد و موسوم به " جداشدن به هنگام احساس خطر یا اختلال در پرواز" نام گرفته است.
گفتنی است پیش بینی های هوا برای امروز هم نگران كننده بوده و احتمال دارد كه امروز هم این آزمایش انجام نشود.
در صورت عدم انجام این ماموریت، پرتاب باردیگر به فردا موكول خواهد شد.
منبع:

1398/10/29
23:54:13
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار