تعمیرگاه ستفیکس

هدایت پذیری لمسی به سیستم عامل كروم می آید

هدایت پذیری لمسی به سیستم عامل كروم می آید

به گزارش تعمیركار خصوصیت هدایت پذیری و دستورگیری ژستی یا لمسی(Gesture navigation) به سیستم عامل كروم خواهد آمد تا كاربران این سیستم عامل بتوانند با كشیدن انگشت خود روی صفحه در جهت های مختلف كارهای متفاوتی مانند رفتن به صفحه اصلی یا بازگشت به عقب انجام دهند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، وقتی سیستم عامل كروم(Chrome OS) در سال ۲۰۱۸ روی نخستین تبلت انتشار یافت، كارشناسان به شك و تردید افتادند، چون كه داشتن یك سیستم كروم بدون صفحه كلید منطقی نبود.
اما این سیستم عامل از آن زمان به بعد روند تكاملی خویش را ادامه داده است و یك خصوصیت جدید می تواند بزودی امكان هدایت پذیری مبتنی بر ژست را برای كاربران فراهم آورد.
بر اساس گزارش پایگاه "اندروید پلیس"، نسخه "Chrome OS ۸۰" كه اخیراً به كانال بتا رسیده است، شامل ژست پذیری جدید است و از این پس می توان برای رفتن به خانه، صفحه را از پایین به سمت بالا لمس كرد، صفحه را رو به بالا لمس كرد و نگه داشت تا صفحه نمای كلی كروم دیده شود یا از سمت چپ به راست لمس شود تا به عقب بازگشت. همینطور برای بالا آوردن میز كار می توان یك كشیدن كوتاه انجام داد.
به نظر می آید این حركات با اغلب برنامه ها كار می كنند، اما هم اكنون بعضی از برنامه ها با منوهای پاپ آپ ناسازگار هستند و تصور می شود این مشكل پیش از خارج شدن نرم افزار از حالت بتا برطرف شود.
سایر خصوصیت های جدید شامل تنظیمات سریع چندین صفحه مشابه با سیستم عامل اندروید است، باآنكه هنوز نمی توان این موارد را در صفحه تنظیمات مرتب و تنظیم كرد.
برای امتحان كردن "Chrome OS ۸۰" در حالت بتا باید به تنظیمات كروم بوك رفت و با رفتن به قسمت About Chrome OS گزینه Change channel را برگزید و به كانال Beta رفت.1398/10/25
16:36:15
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: تنظیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار