تعمیرگاه ستفیکس
برای اولین بار؛

شورای حل اختلاف شركت های دانش بنیان و نخبگان تاسیس شد

شورای حل اختلاف شركت های دانش بنیان و نخبگان تاسیس شد

به گزارش تعمیركار مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شركت های دانش بنیان و نخبگان برای اولین بار در كشور تاسیس شد و فعالیت خویش را در پارك فناوری پردیس شروع كرد.به گزارش تعمیركار به نقل از پارك فناوری پردیس، «مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شركت های دانش بنیان و نخبگان» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارك فناوری پردیس و قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار در ایران، در پارك فناوری پردیس آغاز به كار كرد.
تاسیس این شورا با عنایت به وجود هزاران مخترع و شركت دانش بنیان در سراسر كشور، بخصوص در پارك های «فناوری» و «علم و فناوری» و لزوم تاسیس شورای حل اختلاف با رویكرد «رسیدگی تخصصی به اختلافات مخترعان و شركت های دانش بنیان در حوزه علم و فناوری»، طراحی و اجرا شده است.
قضات این شورا در مواد ۹ و ۱۱ قانون شوراهای حل اختلاف، مطابق با ماده ۸ قانون ذكر شده، به درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی، امكان رسیدگی به اختلافات و ایجاد صلح و سازش در كلیه امور مدنی و حقوقی، كلیه جرائم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرائم غیرقابل گذشت را هم خواهند داشت.
در صورتی كه در تمامی قرادادهای بین اشخاص حقیقی و حقوقیِ فعال در جامعه علمی كشور، شرط داوری «شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شركت های دانش بنیان و نخبگان» لحاظ شود، طرفین قرارداد امكان بهره مندی از مزایای تخصصی شورا را خواهند داشت. همینطور امكان رفتن به شورا، در صورت عدم پیشبینی نقش داوری برای شورا در قرارداد، پس از وقوع اختلاف وجود خواهد داشت.

1398/10/18
14:33:15
5.0 / 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار