تعمیرگاه ستفیکس
رئیس سازمان فضایی در گزارش تعمیركار:

نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود

نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود

به گزارش تعمیركار رئیس سازمان فضایی ایران درباره آخرین وضعیت پرتاپ ماهواره ظفر به فضا كه طراحی و ساخت آن به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده است، توضیحاتی عرضه داد.مرتضی براری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت ماهواره ظفر اظهار داشت: خوشبختانه تمام تست های ماهواره ظفر به صورت كامل انجام شده است.
رئیس سازمان فضایی با اشاره به این مطلب كه در تلاش هستیم كه انشالله سازگاری هماهنگی این ماهواره با ایستگاه های زمینی و با پرتاپ گر را انجام دهیم، تصریح كرد: در چند روز آینده در همین رابطه نتیجه را اعلام خواهیم كرد.
براری همینطور درباره زمان پرتاپ این ماهواره، اظهار داشت: پس از اینكه تست های سازگاری با ماهواره بر و ایستگاه زمینی انجام بگیرد، از مراجع قانونی مجوزهای لازم برای پرتاپ را پیگیری خواهیم كرد.
به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، طراحی و ساخت ماهواره ظفر از جانب سازمان فضایی به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده كه دو برابر شدن دقت كنترل و افزایش بیشتر از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده های تصویری از مزایای این ماهواره به حساب می آید.
وزن ماهواره ظفر ۹۰ كیلوگرم بوده كه به منظور استقرار در مدار دایره با ارتفاع ۵۰۰ كیلومتر و زاویه انحراف مداری ۵۵ درجه طراحی شده است؛ همینطور این ماهواره مجهز به دوربین های رنگی و قادر به تصویربرداری از سطح زمین است.

1398/09/28
14:51:39
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار