تعمیرگاه ستفیکس
رئیس سازمان هواشناسی كشور اعلام كرد:

معرفی نیازهای فناورانه در صنعت هواشناسی

معرفی نیازهای فناورانه در صنعت هواشناسی

تعمیركار: رئیس سازمان هواشناسی كشور درباب استفاده از دستاوردهای فناورانه شركت های دانش بنیان در صنعت فرودگاهی و هواشناسی اعلام آمادگی كرد.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، سحر تاجبخش امروز در مراسم اختتامیه گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی اظهار داشت: بطور قطع باید ما به سمت استفاده حداكثری از توانایی های داخلی حركت نماییم.
وی با اشاره به اینكه نیازمندی های فراوانی در صنعت فرودگاهی و هواشناسی وجود دارد، اضافه كرد: یكی از این نیازمندی ها، ایمنی پرواز و ارائه خدمات و سرویس دهی با كیفیت در این حوزه می باشد.
تاجبخش اظهار داشت: هوانوردی و هواشناسی از بنیادی ترین حوزه ها به شمار می روند كه فعالیت خودرا از سالهای دور آغاز نموده اند.
رئیس سازمان هواشناسی كشور اشاره كرد: باید هواشناسی در هر جایگاهی همكاری نزدیكی با مراكز تحقیقاتی و كاربران عملیاتی داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه یكی از موضوعات هواشناسی در دنیا تغییر اقلیم است، گفت: این مساله صنعت هواپیمایی را تحت تأثیر قرار می دهد. بدین جهت ما در برنامه هایمان مسئله تغییر اقلیم را بعنوان یك چالش در حد ملی لحاظ می نماییم.
تاجبخش تصریح كرد: سه چهارم تأخیرهای قابل توجه خطوط هوایی در مناطقی كه ترافیك هوای بالایی دارند مربوط به شرایط آب و هوایی مانند طوفان، یخبندان، مه، باد، برق و سیكلون های حاره ای می شود.
وی با اشاره به اینكه حدودا نیمی از حوادث هوایی در شرایط آب و هوایی بد اتفاق می افتد، اشاره كرد: چالش های دیگری نیز دراین زمینه وجود دارد كه در رابطه با فوران های آتش فشانی و ابرهای متشكل از خاكسترهای آتش فشانی، طوفان های شن و گرد و غبار و پدیده هایی مانند طوفان های ژئومغناطیسی هستند.
رئیس سازمان هواشناسی كشور افزود: دغدغه ها در زمینه آلودگی هوا و آلودگی صوتی و میزان قابل توجه انتشار كربن ناشی از مصرف سوخت در هواپیماها روبه افزایش است.
تاجبخش با اشاره به نیازهای سازمان هواشناسی، تاكید كرد: رادار هواشناسی باند ایكس، رادیو سوند، ایستگاه های هواشناسی خودكار، حسگر اندازه گیری ارتفاع كف ابر، حسگر اندازه گیری دید در امتداد باند، بویه موج نگار هواشناسی و ایستگاه های هواشناسی اندازه گیری غلظت ذرات و گاز ها همچون نیازهای سخت افزاری این سازمان هستند كه می تواند به واسطه شركت های دانش بنیان مرتفع شوند.
رئیس سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: هواشناسی هوانوردی هوشمند یكی از موارد قابل توجهی است كه باید از دیدگاه فناوری نگریسته شود و ما به آن نیز توجه داریم.
وی افزود: با عنایت به اینكه شركت های دانش بنیان می توانند نیازهای این صنعت را برطرف كنند، نیاز است كه بتوانیم داده های هوشمند را با تجهیزات و تكنولوژی به دست آوریم.
وی تاكید كرد: البته در سازمان هواشناسی، گام هایی برای رفع نیازهای خود به واسطه شركت های دانش بنیان برداشته بطوریكه امسال تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد كرده است كه ما بتوانیم از محصولات تولیدی ایرانی در سازمان بهره ببریم.
رئیس سازمان هواشناسی كشور تاكید كرد: هواپیمایی بین المللی كشور برنامه های گسترده ای برای توسعه كارهای خود تا سال ۲۰۳۰ دارد كه این ناگزیر آنها را به استفاده از ارائه خدمات هوشمندانه شركت های دانش بنیان سوق می دهد.
تاجبخش اشاره كرد: آمادگی داریم كه از دستاوردهای فناورانه شركت های دانش بنیان در این راستا بهره ببریم.


منبع:

1398/09/15
21:31:12
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار