تعمیرگاه ستفیکس

میكروسكوپ هولوگرافیك تشخیص آسم را در كودكان تسریع می كند

میكروسكوپ هولوگرافیك تشخیص آسم را در كودكان تسریع می كند

تعمیركار: تشخیص بیماری آسم در كودكان كم سن و سال كار ساده ای نیست، اما ابداع یك میكروسكوپ هولوگرافیك در آلمان می تواند این كار را با سهولت و دقت ممكن كند.به گزارش تعمیركار به نقل از نیواطلس، روش های استاندارد تشخیص بیماری آسم در مورد كودكان چندان كاربرد ندارند، اما میكروسكوپ هولوگرافیك كه برای تجزیه و تحلیل و بررسی خون به كار می رود می تواند در كمتر از دو ساعت ابتلای كودكان به آسم را تشخیص دهد.
برای تشخیص آسم در كودكان با استفاده از این تلسكوپ، تنها كافیست یك قطره از خون آنها بر روی یك كارتریج ویژه ریخته شود. سپس یك ماده دیگر به این مجموعه اضافه می شود كه واكنش آن با گلبول های سفید خون بر روی سنسورهای میكروسكوپ مذكور ثبت شده و نتیجه نهایی تشخیص داده می شود.
در این میكروسكوپ برای تسریع در تشخیص بیماری آسم از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده شده كه با هر بار مشاهده و بررسی نمونه های خون دقت خودرا می افزایند. همین طور یك نرم افزار كامپیوتری متصل به این میكروسكوپ با تحلیل سرعت حركت سلول های خون دقت تشخیص را بیشتر می كند.
محققان می گویند در آینده با استفاده از این روش می توان در عرض كمتر از ۹۰ دقیقه به نتیجه نهایی دست یافت و بیماری آسم را بادقت بالایی پیش بینی نمود.


منبع:

1398/09/14
13:14:58
5.0 / 5
4529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار