تعمیرگاه ستفیکس
توسط محققان كشور؛

موتور هواپیما ساخته شد

موتور هواپیما ساخته شد

تعمیركار: پژوهشگران كشور موفق به طراحی و ساخت موتور هواپیما شدند كه مناسب هواپیماهای دو تا چهار نفره و پهپادها است.حسین پورفرزانه در گفتگو با خبرنگار مهر درباب موتور توربوجتی كه طراحی شده است، اظهار نمود: ما موفق شدیم موتور هواپیمایی تحت عنوان« TJHP۱ » را از صفر تا صد با فناوری بومی طراحی و تولید نماییم.
وی درباب اهمیت تولید این موتور هواپیمای ایرانی اظهار داشت: به سبب ینكه ما از منظر واردات موتور هواپیما تحریم هستیم بدین جهت به فكر طراحی و تولید این موتورها افتادیم تا با دانش فنی بومی آنها را بسازیم.
پورفرزانه با اشاره به اینكه یكی از اهداف ما بومی سازی بوده تا هیچگونه اتكایی به خارج از كشور نداشته باشیم، اشاره كرد: این موتور هواپیما برای هواپیماهای چهار نفره، دو نفره و پهپادها قابل استفاده می باشد.
وی با تاكید بر اینكه این موتور ثبت اختراع شده است، عنوان كرد: این موتور هم اكنون تولید شده و قابل استفاده برای خریداران است.
این محقق با تاكید بر اینكه صفر تا صد این موتور داخلی است، اضافه كرد: بدین جهت تولید آن می تواند خیلی به صرفه باشد تا از این منظر دیگر وابسته به سایر كشورها نباشیم.
پورفرزانه با اشاره به اینكه رانش این موتور در محدوده ۱۶۰۰ نیوتن است، اشاره كرد: تابحال چنین نمونه ای در كشور تولید نشده است.
به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، این طرح در رویدادهای فناورانه صندوق نوآوری و شكوفایی ارائه شد.


منبع:

1398/09/12
14:43:09
5.0 / 5
5424
تگهای خبر: خرید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار