تعمیرگاه ستفیکس

استفاده از هوش مصنوعی برای حل مشكلات عصبی در آینده

استفاده از هوش مصنوعی برای حل مشكلات عصبی در آینده

به گزارش تعمیركار، محققان می گویند در آینده می توان از هوش مصنوعی برای حل مشكلات سیستم عصبی بدن انسان استفاده نمود.به گزارش تعمیركار به نقل از آسین ایج، امروزه از هوش مصنوعی برای كمك به هدایت خودرو ها، تفسیر فایل های چندرسانه ای و غیره استفاده می شود. اما كاربردهای این ابزار در دنیای پزشكی هم رو به افزایش است.
پژوهشگران كانادایی می گویند بیماران در آینده می توانند برای شناخت دقیق تر اختلال های عصبی خود از فناوری هوش مصنوعی استفاده كنند و همین مسئله تشخیص دقیق تر و تجویز داروهای مناسب تر را توسط پزشكان ممكن می كند.
برای این كار تنها كافی است فرد مبتلا به اختلال عصبی ویدئویی از نحوه حركت و راه رفتن خود تهیه و ارسال نماید تا سیستم هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل آن اطلاعات ضروری را استخراج كرده و تجزیه و تحلیل خویش را عرضه نماید.
در حال حاضر این سیستم بر روی موش ها آزمایش شده تا مشخص شود شبكه عصبی موش هایی كه از سكته مغزی جان سالم به در برده اند تا چه حد سالم باقی مانده و چقدر صدمه دیده است.
محققان ویدئوهایی از شیوه حركت موش ها برای دستیابی به غذا را ضبط كرده و جهت بررسی در اختیار سیستم هوش مصنوعی قرار داده اند. البته برای تطبیق این فناوری با شبكه عصبی پیچیده و پیشرفته بدن انسان باید پژوهش ها و فعالیت های گسترده تری صورت بگیرد.

1398/09/04
23:25:49
5.0 / 5
4307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار