تعمیرگاه ستفیکس
با تلاش متخصصان ایرانی؛

نیاز كشور به هودهای شیمی درمانی تأمین شد

نیاز كشور به هودهای شیمی درمانی تأمین شد

به گزارش تعمیركار هود شیمی درمانی همچون تجهیزاتی است كه در فرایند درمان بیماران مبتلا به سرطان، كاربرد دارد و برای حفظ سلامت پرسنل درمانی به كار می رود. این هود توسط محققان یك شركت ایرانی ساخته شد.به گزارش تعمیركار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توحید پورفلاح یكی از مدیران شركت دانش بنیان تولید كننده هودهای شیمی درمانی اظهار داشت: مواد به كار رفته در شیمی درمانی می تواند خطرات جدی برای پرسنل درمان و اپراتور ایجاد كند، هودهای شیمی درمانی، این امكان را بوجود می آورد كه ریسك مشاركت در فرایند درمان را برای پرسنل كم كند.
این فعال فناور با اشاره به مشكلات واردات اظهار داشت: هود شیمی درمانی وارد شده قریب ۷۰ میلیون تومان قیمت دارد و این شركت آنرا قیمت ۲۵ میلیون تومان تولید می كند؛ با عنایت به كیفیت مشابه با محصول وارداتی، این اختلاف قیمت امتیاز بسیار مهمی در جایگزینی كالای «ایران ساخت» به جای كالای وارد شده از خارج به حساب می آید.
مدیر فروش شركت اظهار داشت: این شركت، قریب ۳ دهه سابقه فعالیت در تولید تجهیزات آزمایشگاهی دارد، تولید انواع دیپ فریزها، هودهای شیمی درمانی، یخچال آزمایشگاهی و برخی محصولات دیگر، همچون تولیدات این شركت هستند.
وی در ادامه ضمن اشاره به سابقه تعامل این مجموعه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: همچون دستاوردهای ۴ دوره شركت، در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، افزوده شدن بر تعداد مشتریان شركت بود، در این نمایشگاه توانستیم، قراردادهای با دانشگاه های علوم پزشكی شیراز، اصفهان و شهید بهشتی منعقد نماییم.
وی اضافه كرد: با عنایت به یارانه و حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شركت در این نمایشگاه برای خریدار هم مقرون به صرفه است. معمولا بعد از فروش تجهیزات به مشتریان، زمان زیادی طول می كشد تا بتوانیم مطالبات خویش را وصول نماییم، اما در صورت انعقاد قرارداد فروش در این نمایشگاه، اغلب چند روز بعد تصفیه انجام می شود، این مساله با عنایت به نیاز شركت های فناور و دانش بنیان به نقدینگی، مزیت قابل توجهی به حساب می آید.

1398/08/29
10:13:17
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: خرید , شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار