تعمیرگاه ستفیکس

زمان ارائه هدست های واقعیت افزوده اپل 3 سال به تعویق افتاد

زمان ارائه هدست های واقعیت افزوده اپل 3 سال به تعویق افتاد

تعمیركار: گزارش ها حاكی از آنست كه شركت ˮاپلˮ برخلاف وعده های پیشین می خواهد هدست های هوشمند را در سال 2023 عرضه نماید.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از سی. ان. بی. سی، چندی قبل اپل اعلام نموده بود هدست واقعیت افزوده هوشمند خودرا در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهدنمود اما بنابر آخرین اخبار این شركت بنابر دلایلی تاریخ عرضه این محصول هوشمند خودرا به تعویق انداخته است و مقرر است این محصول را در سال ۲۰۲۳ عرضه نماید.
به گزارش وبسایت "ماندِی"(Monday)، هم اكنون بین شركت های فناوری جهان رقابت وجود دارد كه بتوانند عینك هوشمند واقعیت افزوده ای توسعه دهنده كه نه تنها كوچك باشد بلكه كاربران بتوانند از آن همانند یك عینك معمولی نیز استفاده كنند.
"مینگ چی كو"(Ming-Chi Kuo) تحلیلگر ارشد اپل، در اوایل ماه اكتبر اظهار داشت كه اپل می خواهد هدست واقعیت افزوه هوشمند خودرا در سال ۲۰۲۰ عرضه نماید اما گزارش های اخیر حاكی از آنست كه این شركت تصمیم گرفته است كه تاریخ عرضه را سه سال دیگر به تعویق اندازد.


هدست واقعیت مجازی این غول فناوری قادر خواهد بود با بازی ها، ایمیل، پیام ها و نقشه گوشی آیفون همگام سازی شود. این عینك همین طور به لنزهای هولوگرافی نیز مجهز می گردد كه به احتمال زیاد بعنوان ستون فقرات دستگاه عمل خواهند كرد و تجربه واقعیت افزوده را زنده تر خواهند كرد.
پتنت اخیری كه توسط اپل ثبت شده، نشان میدهد كه شركت اپل این فناوری را بعنوان دستگاه نمایشگر توصیف كرده و از یك تركیب كننده بازتابنده هولوگرافیك استفاده می نماید. بنظر می رسد كه اپل تصور می كند این فناوری هولوگرافیك كه قادر به بازتاب نور در محیط است، می تواند اشیاء ارائه شده در نمایشگر هدست را بیشتر با هم تركیب كند. بدین سان عمق دید هدست بیشتر شده و خستگی چشم و حالت تهوع كاربر را می كاهد. بتازگی فیس بوك هم با شركت "ری بن" همكاری كرده تا روی ساخت عینك واقعیت افزود خود كار كند.
اطلاعات حاكی از آنست كه اپل تنها به ۱۰۰۰ كارمند خود درباره جزئیات عرضه محصولات واقعیت افزوده آینده خود گفته است برای اینكه اپل درباره جزئیات یك محصول خاص معمولا تنها چند كارمند خودرا در جریان قرار می دهد.
بنابر گزارش پایگاه "اینفورمیشن"(The Information) هدستی كه اپل عرضه خواهدنمود از نظر اندازه مشابه هدست واقعیت مجازی "Oculus Quest "فیس بوك خواهد بود و این محصول به كامپیوتر احتیاج ندارد، اما كاربران زمان استفاده از آن در هنگام پیاده روی اساسا احساس خوشایندی نخواهند داشت چونكه خیلی بزرگ خواهد بود. گزارش دیگری نشان میدهد كه هدست و عینك های اپل از دوربین هایی برای واقعیت افزوده استفاده می نماید، مشابه آنچه هم اكنون در آیفون ها و آیپدهای جدید این شركت وجود دارد. بعنوان مثال فناوری واقعیت افزوده در آیفون، به شما امكان می دهد یك مبل دیجیتالی را در اتاق نشیمن خود قرار دهید تا ببینید آیا مبل برای این قسمت خانه شما مناسب خواهد بود یا خیر.


هدست هدست "هولولنز ۲ "(HoloLens ۲) شركت مایكروسافت و همین طور هدست "مجیك لیپ"(Magic Leap) استارتاپ امریكایی "مجیك لیپ" نیز از واقعیت افزوده استفاده می نمایند، اما اندازه آنها بزرگ است. پیش تر، اخباری منتشر گردید كه نشان می داد شركت مایكروسافت می خواهد با وزارت دفاع آمریكا در تامین هدست های واقعیت مجازی همكاری كند. در این راستا، مایكروسافت موظف شد تا هولولنزهای خودرا اصلاح كند و آنها را با قابلیت های بیشتر در اختیار نیروهای نظامی بگذارد.
اكنون، ارتش آمریكا در پروژه ای موسوم به "IVAS"، از آخرین نمونه یك هدست سبك وزن رونمایی كرده است كه به سربازان امكان می دهد عناصر دیجیتالی را با دامنه دید خود ادغام كنند. بدین ترتیب ممكنست سربازان آمریكایی، بزودی بتوانند سربازان دشمن را تنها با كمك یك هدست واقعیت مجازی شناسایی كنند. در پروژه IVAS، سربازان می توانند با كمك یك نمونه اصلاح شده از هولولنز مایكروسافت، از كاربردهای آموزش مجازی نیز بهره ببرند.
"كریس اشنایدر"(Chris Schneider)، مدیر پروژه IVAS اظهار داشت: ما اهتمام داریم به زودی، توانایی جدیدی برای سربازان فراهم نماییم تا بتوانند افراد مورد نظر خودرا جستجو و به سرعت شناسایی كنند. ارتش آمریكا برای رسیدن به این هدف، از هدست استفاده می نماید تا نظارت و شناسایی را از یك زاویه دید دیجیتال برای سربازان فراهم آورد.
منبع:

1398/08/21
14:21:08
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: دستگاه , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار