تعمیرگاه ستفیکس
سورنا ستاری:

تجهیزات پیشرفته لیزر بزودی در داخل تولید می شود

تجهیزات پیشرفته لیزر بزودی در داخل تولید می شود

به گزارش تعمیركار معاون علمی و فناوری رئیس جمهورگفت: بزودی تجهیزاتی پیشرفته در حوزه لیزر در داخل تولید می شود.به گزارش تعمیركار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری امروز در مراسم امضای قرارداد «خرید سیستم جوش لیزری میان مركز ملی لیزر ایران و یك شركت فعال در صنعت فولاد فولادی» اظهار داشت: با امضای این قرار داد هم بزودی تجهیزاتی پیشرفته در حوزه لیزر در داخل تولید می شود. ستاری با اشاره به قرارداد منعقد شده بین شركتهای دانش بنیان و شركتهای فعال حوزه فولاد افزود: این اعتماد، ثمره تحریم ها و محدودیت ها است. وی افزود: البته آنچه در انجام این پروژه ها مهم به نظر می آید، دانشی است كه توسعه می یابد و سبب می شود ده ها شركت فناور و متخصص هم در كنار آن تربیت شود و آموزش ببینند. ستاری با حضور در این نمایشگاه از دستاوردهای عرضه شده توسط فعالان دانش بنیان و استارت اپ ها در حوزه لیزر و فتونیك، بازدید و با فناوران حوزه لیزر گفتگو نمود. سومین نمایشگاه لیزر و فوتونیك ایران با هدف عرضه ظرفیت های علمی مراكز دانشگاهی و تحقیقاتی، صنایع، شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها در حال برگزاری است.
به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، قراردادی كه بین شركت دانش بنیان و شركت فعال در عرصه فولاد با عنوان «تولید كلیه تجهیزات مربوط به لیزر فیبر ۱۰ كیلووات به همراه سیستم كنترل اتوماسیون و هد جوشكاری برای ماشین جوش اسیدشویی ۲ شركت فعال در صنعت فولاد»منعقد شد منجر به تولید و بومی سازی شده است.
با امضای این قرارداد از این پس ورق های تولید شده با جوش های لیزری داخلی به هم متصل می شود. اتفاقی كه نشان داد علیرغم محدودیت و تحریم ها می توانیم نیاز داخل را رفع نماییم.

1398/08/19
21:16:54
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: خرید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار