تعمیرگاه ستفیکس

ربات های جاسوس در یك هتل ژاپنی!

ربات های جاسوس در یك هتل ژاپنی!

به گزارش تعمیركار یك مهندس حوزه ایمنی در توئیتی گزارش داد كه ربات های هتلی در ژاپن، به جاسوسی مسافران می پردازند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمودو، كسانی كه در سفرها از هتل استفاده می نمایند، امكان دارد با دلخوری هایی رو به رو شوند كه معمولا به خاطر مناسب نبودن غذا و یا سر و صدای زیاد است اما تنها مزاحمتی كه به آن فكر هم نمی كنند این است كه به دام ربات های جاسوس هتل گرفتار شوند.
به تازگی گزارش شده كه ربات های هتلی در ژاپن معروف به "هن نا"(Henn na)، به جاسوسی مسافران می پردازند و همین گزارش، مسئولین هتل را وادار كرده تا به برنامه ریزی باردیگر ربات ها بپردازند.

ربات های جاسوس
هتل هن نا كه قبل از این به داشتن دایناسورها و كاركنان رباتیك مشهور شده بود، در ماه ژوئیه مورد بررسی "لنس ویك"(Lance Vick)، مهندس امنیتی قرار گرفت.
ویك، صدمه پذیری هتل را نسبت به "ارتباطات میدان نزدیك"(NFC) بررسی كرد و گزارش داد كه ربات های معروف به "تاپیا"(Tapia)، قابلیت هك شدن دارند و می توانند برای جاسوسی مسافران هتل به كار بروند.


ویك به هتل، ۹۰ روز فرصت داد تا برای رفع این مشكل و برنامه ریزی مجدد ربات ها اقدام نمایند اما از آنجائیكه هتل هیچ اقدامی در این رابطه انجام نداد، ویك تصمیم گرفت مسافران هتل را با توئیت خود از این مشكل آگاه كند.
نكته منفی در مورد ربات های تاپیا این است كه می توانند امكان دسترسی به دوربین مسافران را برای هر كسی از راه دور فراهم نمایند.
هتل هن نا بعد از انتشار توئیت ویك، اطلاعیه ای را برای عذرخواهی منتشر نمود. در این بیانیه آمده است: بررسی ها نشان دادند كه هیچ اپلیكیشن غیرمجازی روی ربات ها نصب نشده و هم اكنون، همه اقدامات لازم برای مقابله با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات، به صورت كامل صورت گرفته اند.
باآنكه این مشكل، بسیار كوچك به نظر می آید اما بی تفاوتی هتل در مقابل اولین تذكر ویك، اهمیت ماجرا را زیاد می كند.1398/08/04
13:54:48
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: ربات , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار