تعمیرگاه ستفیکس
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

شركت های دانش بنیان برای رونق صنعت واكسن به میدان بیایند

شركت های دانش بنیان برای رونق صنعت واكسن به میدان بیایند

به گزارش تعمیركار دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: شركت های دانش بنیان می توانند نقش مهمی در ذخیره سازی نیروی انسانی مورد نیاز صنایع مختلف خصوصاً صنعت واكسن داشته باشند.به گزارش تعمیركار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به اینكه اعضای هیات علمی دانشگاهها می توانند شركت خصوصی دانش بنیان راه اندازی كنند، اشاره كرد: با این قانون از ذخیره دانشی موجود در دانشگاهها در این شركتها استفاده خواهد شد.
وی اضافه كرد: در حوزه واكسن پیشرفت قابل قبولی نداشته ایم و در حوزه تربیت نیروی انسانی متخصص این صنعت اقداماتمان كافی نبوده است.
به گفته قانعی، با وجود قدیمی ترین ركن زیست فناوری كشور كه صنعت واكسن است، نتوانستیم در این عرصه منحنی رشد قابل قبولی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه برای توسعه همه جانبه و مقبول صنعت واكسن كشور به همكاری همه بازیگران این عرصه داریم، اظهار نمود: اگر وزارت جهاد كشاورزی، موسسات خصوصی و دولتی واكسن سازی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و غیره دست به دست هم دهند و برنامه های كوتاه مدت و بلندمدتی برای توسعه این صنعت ارائه نمایند.
صنعت واكسن یكی از صنایع بزرگ و كاربردی در كشور است كه توجه ویژه به آن میتواند نقش تاثیرگذاری در رونق اقتصادی و تامین سلامت جامعه داشته باشد، بنا بر این در تمام كشورها، یكی از سیاست های اثرگذار حوزه سلامت را توسعه این صنعت مهم و كاربردی قرار داده اند.
ایران نیز یكی از كشورهای پیشرو در این عرصه بود كه چند سالی است به برخی دلیلهای در این عرصه گام هایی به عقب برداشته است. گام هایی كه با تلاش متولیان این امر بزودی جبران می شود.


منبع:

1398/07/15
12:18:43
5.0 / 5
5207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار