دبیر ستاد زیست فناوری:

علم و فناوری چراغ راه توسعه صنعت غذایی كشور است

علم و فناوری چراغ راه توسعه صنعت غذایی كشور است

به گزارش تعمیركار دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با تاكید بر لزوم تهیه نقشه راه تامین مواد غذایی در كشور، اظهار داشت: باید با كمك علم و فناوری یك نقشه راه مناسب برای توسعه صنعت غذایی كشور تهیه شود.به گزارش تعمیركار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به شرایط تحریم كشور و لزوم خودكفایی صنعت غذایی كشور، بیان كرد: اگر كشوری در حوزه مواد غذایی وابستگی داشته باشد، بطور حتم برای قطع این وابستگی و رفع نیازهای داخلی باید دارای سناریو و نقشه راه متكی بر علم و فناوری باشد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه كرد: با در نظر گرفتن آمار گرسنگی و تاثیرات نامطلوب كمبود آب بر كشاورزی در كشورهای در حال توسعه و كمتر توسعه یافته و همینطور افزایش جمعیت جهان در طول سال های آینده، كشورهای دنیا در حال برنامه ریزی جهت استفاده از فناوری های جدید به منظور تولید دو برابری غذا در زمین های موجود هستند.
به گفته قانعی، مهمترین چالش فراروی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مربوط به حوزه كشاورزی و مقوله مهندسی ژنتیك است. در این عرصه نیاز داریم یك نقشه راه علمی تعریف نماییم.

1398/06/19
22:58:56
5.0 / 5
4000
تگهای خبر: صنعت , فناوری , مهندس , مهندسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار