تعمیرگاه ستفیکس

بازرسی نهایی ناو كیهانی سایوز ام اس-14

بازرسی نهایی ناو كیهانی سایوز ام اس-14

به گزارش تعمیركار كارشناسان شركت تجهیزات فضایی انرگیا و سازمان فضایی روسیه، روسكاسموس، در بایكونور ضمن نظارت بر عملیات پردازش و یكپارچه شدن این سفینه با موشك پرتابگر، آخرین بازرسی ها را انجام دادند تا مجوز پرتاب آن با مأموریت الحاق به ایستگاه فضایی بین المللی را صادر كنند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا؛ طبق برنامه اعلام شده، ارسال این ناو به مدار برای اولین بار با موشك سایوز-2.1آ در 22 اوت از سكوی پرتاب شماره 31 پایگاه كیهانی بایكونور صورت خواهد گرفت.
پرواز ناو كیهانی سایوز ام. اس-14 در حالت بدون سرنشین صورت می گیرد اما این سفینه یك ربات به نام "فدور" و محموله وسایل و تجهیزات مورد نیاز فضانوردان ساكن ایستگاه را با خود به مدار می برد.


یوگنی میكیرین سرمهندس شركت تجهیزات فضایی انرگیا طی مصاحبه ای اعلام كرد، در سایوز ام. اس-14 از تكنولوژی های جدید منطبق بر بهره برداری از پرتابگر سایوز-2.1آ استفاده شده است. این سفینه در حقیقت به شكلی آزمایش نسل جدید ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس هم به حساب می آید كه نه تنها می تواند معادل آنها، بار به مدار حمل كند، بلكه در بازگشت به زمین توانایی آنرا خواهد داشت كه در حدود 500 كیلوگرم، نتایج آزمایش ها و دیگر مواد ضروری را به زمین برساند. نسل فعلی ناوهای باربری پروگرس، به سبب نداشتن سپر حفاظتی و برخی تجهیزات هدایتی، در زمان خاتمه مأموریت بر اثر برخورد به لایه های جو زمین از بین می روند در حالیكه نسل جدید این ناو به یك سیستم كنترل حركت پیشرفته مجهز خواهد بود.1398/05/28
15:06:37
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: تكنولوژی , ربات , شركت , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار