تعمیرگاه ستفیکس

ساخت بلندترین تونل هایپرلوپ دنیا در عربستان

ساخت بلندترین تونل هایپرلوپ دنیا در عربستان

به گزارش تعمیركار عربستان سعودی می خواهد با كمك شركت ˮویرجین هایپرلوپ وانˮ طولانی ترین تونل هایپرلوپ دنیا را به طول 35 كیلومتر در شهر اقتصادی ملك عبدالله بسازد.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شركت "ویرجین هایپرلوپ وان"(Virgin Hyperloop One) روابط خویش را با عربستان سعودی گسترش داده و اعلام نموده است كه دو برنامه برای توسعه مسیر آزمایشی جدید در غرب این كشور دارد.
این همكاری به راه اندازی طولانی ترین تونل هایپرلوپ در جهان منجر خواهد شد و برای آزمایش فناوری هایپرلوپ و وسعت دید كشورهای حوزه خلیج فارس نسبت به این سیستم حمل و نقل آینده نگرانه استفاده خواهد شد.
سامانه توسعه یافته و آماده هایپرلوپ می تواند افراد و بارها را از راه لوله ها یا تونل های نزدیك به شرایط خلاء با سرعتی نزدیك به سرعت صوت جابجا كند.


"ویرجین هایپرلوپ وان" تنها یكی از چندین شركت و استارتاپی است كه در حال توسعه این فناوری هستند و تابحال موفق به آزمایش 500 متری در كالیفرنیا با سرعت 387 كیلومتر در ساعت شده است.
اما یك تونل 35 كیلومتری برنامه ریزی شده برای اتصال شهر اقتصادی ملك عبدالله به شمال جده اجازه خودنمایی بیشتری به هایپرلوپ می دهد.
این مركز علاوه بر میزبانی از این تونل آزمایشی، یك مركز تحقیقاتی و تولیدی هم در دل خود خواهد داشت و امیدوار است "تاثیر سیلیكون ولی" را در منطقه سرعت ببخشد.
"محانود هلال" دبیر این پروژه اظهار داشت: داشتن هایپرلوپ در شهر اقتصادی ملك عبدالله بعنوان یك كاتالیزور برای ایجاد منطقه ای همچون سیلیكون ولی در عربستان و ایجاد توسعه نرم افزاری، تحقیقات فناوری پیشرفته و صنایع تولیدی عمل می كند.


لازم به ذكر است كه تا راه اندازی این سامانه در عربستان راه زیادی باقی مانده است. عربستان سعودی و "ویرجین هایپرلوپ وان" ابتدا یك مطالعه را جهت بررسی امكان راه اندازی و تأثیر این سامانه انجام خواهند داد.
این شركت قراردادهای مشابهی با دولت های اسپانیا و هند هم منعقد كرده است و همینطور راه اندازی یك سامانه هایپرلوپ را برای ایالت میزوری آمریكا پیشنهاد كرده است.
"ویرجین هایپرلوپ وان" قبلا هم در خاورمیانه فعالیت نموده است و نقشه هایی برای توسعه یك شبكه متصل كننده مراكز شهرهای بزرگ شامل شهر كویت، جده عربستان و مسقط عمان دارد.


این شركت می گوید راه اندازی یك سامانه هایپرلوپ برای عربستان سعودی می تواند سفر 10 ساعته بین ریاض و جده را به فقط 76 دقیقه كم كند.1398/05/05
14:07:05
5.0 / 5
5305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار