تعمیرگاه ستفیکس
با مجوز كمیسیون خدمات شهری كالیفرنیا

وایمو آزمایش خودرو های خودران را در كالیفرنیا آغاز می كند

وایمو آزمایش خودرو های خودران را در كالیفرنیا آغاز می كند

تعمیركار: شركت ˮوایموˮ با دریافت مجوز كمیسیون خدمات شهری كالیفرنیا، آزمایش خودرو های خودران خودرا در این ایالت آغاز می كند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، "وایمو"(Waymo)، شركت خودران گوگل كه هم اكنون تحت نظر شركت "آلفابت"(Alphabet) فعالیت می كند، توانست مجوز كمیسیون خدمات شهری كالیفرنیا"(CPUC) را برای انتقال مسافران با تاكسی های رباتیك بگیرد. این مجوز برای وایمو، گامی دیگر به سمت فعالیت های تجاری خواهد بود.
وایمو موفق شد مجوز كمیسیون خدمات شهری كالیفرنیا را برای اجرای طرح آزمایشی نقل و انتقال مسافران با وسایل نقلیه خودران دریافت كند. سخنگوی این شركت در بیانیه جدیدی، دریافت این مجوز را تأیید كرد و به بیان نكاتی درباره آن پرداخت.
در این بیانیه آمده است: ما موفق شدیم مجوز اجرای یك طرح آزمایشی را دریافت نماییم تا امكان جابجایی مسافران با وسایل نقلیه خودران را مورد بررسی قرار دهیم. این طرح آزمایشی، گامی به سمت گسترش فناوری خودران ما و دستیابی ساده تر به آن شمرده می شود.
وایمو قبل از این موفق شده بود مجوز "دپارتمان وسایل نقلیه موتوری كالیفرنیا"(DMV) را برای آزمایش خودرو های خودران خود دریافت كند اما مجوز كمیسیون خدمات شهری كالیفرنیا با مجوز قبلی متفاوت است. تابحال بیشتر از ۶۰ شركت موفق شده اند این مجوز را برای اجرای طرح آزمایشی در كالیفرنیا دریافت نمایند.
این مجوز، به وایمو امكان می دهد تا خودرو های خودران خودرا برای حمل و نقل مسافران در ایالت كالیفرنیا به كار بگیرد. وایمو در این آزمایش، با محدودیت هایی روبرو خواهد بود؛ همچون اینكه خودرو ها نمی توانند طی برنامه، باردیگر شارژ شوند و باید رانندگان مورد اعتمادی نیز در آنها حضور داشته باشند. همین طور وایمو باید گزارش هایی شامل اطلاعات مربوط به سفر و اصول ایمنی آن به كمیسیون خدمات شهری كالیفرنیا عرضه نماید.
وایمو در نامه درخواست خود تاكید كرده كه می خواهد گروهی از رانندگان همچون كارمندان تمام وقت این شركت را برای طرح آزمایشی به كار بگیرد. همه رانندگان، برنامه آموزشی لازم را قبل از شركت در طرح آزمایشی پشت سر خواهند گذاشت.
وایمو، تنها شركتی نیست كه این مجوز را دریافت می كند. قبل از این، شركت "زوكس"(Zoox) نیز موفق شد این مجوز را در ماه دسامبر دریافت كند. شركت ها "پونی. آی"(Pony.ai) و "اتوكس"(AutoX) نیز این مجوز را در اختیار دارند.
منبع:

1398/04/13
12:55:22
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: خدمات , خودرو , ربات , شارژ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار