تعمیرگاه ستفیکس
مدیركل امور عشایر خوزستان عنوان كرد

انتظار جامعه عشایر از دولت چهاردهم

انتظار جامعه عشایر از دولت چهاردهم

به گزارش تعمیرکار، خوزستان مدیرکل امور عشایر خوزستان با اشاره به مطالبات عشایر از دولت چهاردهم، اظهار داشت: مشارکت عشایر در مرحله دوم ریاست جمهوری نیز بیش از 95 درصد بوده است.سید اسکندر موسوی زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: مشارکت در مرحله دوم انتخابات بسیار جای تقدیر دارد و باید از مردم خصوصاً عشایر قدردانی نمود. البته عشایر جزو اقشاری است که همیشه مشارکت حداکثری نسبت به مردم روستانشین و شهرنشین دارد و می توان اظهار داشت که مشارکت عشایر در همه انتخابات خصوصاً در انتخابات ریاست جمهوری عموما بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به میزان مشارکت عشایر در انتخابات مرحله دوم، اضافه کرد: مشارکت عشایر در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری نیز بیش از ۹۵ درصد بوده است.

مدیرکل امور عشایر خوزستان با اشاره به انتظار عشایر از دولت چهاردهم، اظهار داشت: عشایر، قشر مولد جامعه با دریافت کمترین زیرساخت ها از طرف دولت ها است. در این قشر زحمتکش افراد از کودکان بالای ۱۰ سال تا مسن ترها با بیش از ۷۰ سال همیشه درحال تولید و فعالیت هستند.

موسوی زاده بیان کرد: در دولت سیزدهم شاهد توجه ویژه ای به عشایر در عرصه پرداخت تسهیلات اشتغال بودیم. امیدواریم دولت چهاردهم نیز این مسیر را ادامه دهد و در تامین اعتبارات عمرانی و زیرساختی برای مناسب سازی و راه اندازی راه ها و زیرساخت های رفاهی خدمات بهتر و بیشتری ارائه دهد و شاهد ارائه خدمات رفاهی، عمومی، آموزشی و بهداشتی به عشایر باشیم.

وی اشاره کرد: در خوزستان حدود ۳۰۰ هزار نفر عشایر وجود دارد و عشایر مرزدار خوزستانی در عرصه اقتصادی و امنیتی نقش مهمی دارند. بدین سبب توجه به این قشر اهمیت دارد چون علاوه بر مرزنشین بودن، به اقتصاد و حفظ منابع طبیعی و ملی کمک ویژه ای می کنند.

موسوی زاده تصریح کرد: هر یک فرد عشایری، گوشت قرمز، تولیدات لبنی و صنایع دستی حدودا ۱۲ نفر را تامین می کند. عشایر با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را دارند و امیدواریم دولت چهاردهم به این قشر توجه ویژه داشته باشد.

منبع:

1403/04/19
14:44:58
5.0 / 5
49
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار