تعمیرگاه ستفیکس

تبدیل دی اكسید كربن به سوخت با ارتقای واحدهای تهویه

تبدیل دی اكسید كربن به سوخت با ارتقای واحدهای تهویه

تعمیركار: پژوهشگران آلمانی و كانادایی برای تبدیل دی اكسید كربن به سوخت، طرحی برای ارتقاء واحدهای تهویه عرضه داده اند.


به گزارش تعمیركار به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، سوزاندن سوخت ها برای دستیابی به انرژی، به آزاد شدن دی اكسید كربن در جو منجر می شود و می تواند به محیط زیست صدمه برساند. پژوهشگران آلمانی و كانادایی، یك طرح بنیادی در حوزه محیط زیست عرضه داده اند. آنها تصمیم گرفته اند واحدهای قدیمی تهویه هوا را تكمیل كنند تا راهی برای جذب دی اكسید كربن و تبدیل آن به سوخت تجدیدپذیر عرضه كنند.
ایده آنها این است كه با تكمیل واحدهای تهویه هوا، به واحدهای خنك كننده كمك كنند تا دی اكسید كربن و بخار آب را از هوای محیط جذب كنند. سیستمی كه پژوهشگران پیشنهاد كرده اند، می تواند عناصر موجود در هوا را جذب نماید و به شكل سوخت های مصنوعی مایع عرضه نماید تا به جای سوخت های فسیلی مورد استفاده قرار گیرند.
پژوهشگران باور دارند كه این فناوری می تواند به انسان ها در كنترل گرمای جهانی و تغییرات اقلیمی كمك نماید. در هر حال، تبدیل دی اكسید كربن به سوخت های شیمیایی پر انرژی، چالش بزرگی به شمار می رود
فناوری جذب مستقیم دی اكسید كربن از هوا، جدید نیست. تابحال استارتاپ های بسیاری كوشیده اند نیروگاه هایی برای جذب دی اكسید كربن از هوا راه اندازی كنند و سرمایه های قابل توجهی هم از جانب افراد مهمی مانند بیل گیتس و شركت های بزرگ فعال در حوزه نفت به این فعالیت ها اختصاص یافته است. پژوهشگران در این طرح جدید تلاش می كنند تا دی اكسید كربن جذب شده را به موادی تبدیل كنند كه برای تولید سوخت های تجدیدپذیر مناسب هستند.


واضح است كه نمی توان سیستمی خریداری كرد تا واحدهای تهویه را به یك سیستم مقابله با تغییرات اقلیمی تبدیل كند اما برنامه پژوهشگران این است كه برای كاهش چشم گیر دی اكسید كربن در جو، این واحدها را ارتقا دهند. آنها باور دارند كه با این كار می توان به بالاترین نقطه پیشرفت برای مقابله با تغییرات اقلیمی رسید.
پژوهشگران احتمال می دهند كه این سیستم ها بعد از ارتقا و راه اندازی بتوانند حدود یك تن دی اكسید كربن را در هر ساعت جذب كنند.
این پژوهش، در مجله " Nature Communications" به چاپ رسید.1398/02/11
13:25:40
5.0 / 5
4880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار