تعمیرگاه ستفیکس
در ایتالیا؛

اسكلت باستانی ترس رومیان از خون آشام ها را افشا كرد

اسكلت باستانی ترس رومیان از خون آشام ها را افشا كرد

تعمیركار: كشف یك جمجمه باستانی متعلق به عهد امپراطوری روم كه سنگی برای بازنگهداشتن دهان بین دندان های آن قرار گرفته بود، راز یك ترس قدیمی از خون آشام ها را در دنیای كهن افشا كرد.به گزارش تعمیركار به نقل از نیواطلس، امروزه خون آشام ها و زامبی ها فقط در فیلم های ترسناك قابل مشاهده هستند اما در فرهنگ عصر باستان خیلی از مردم این موجودات را تهدیدهایی واقعی تلقی می كردند و برای مقابله با آنها به روش های مختلفی متوسل می شدند.
باستان شناسان معتقدند سنگی كه اخیرا در دهان جمجمه یك جسد دفن شده در ایتالیا شناسایی شده ثابت كننده واقعی بودن این ترس و نشانگر نمونه ای از اقدامات صورت گرفته به منظور مقابله با حمله خون آشام ها و زامبی ها به انسان ها حتی بعد از مرگ است.

به نظر می رسد هدف از قراردادن این سنگ بزرگ در بین آرواره های كودك در گذشته جلوگیری از بازگشت او به زندگی پس از دفن باشد. چونكه رومی های باستان معتقد بودند روح مرده با استفاده از دهان از بدن خارج می گردد و نباید با بستن دهان از این فرایند جلوگیری كرد. آنها بیم داشتند كه حبس شدن روح در بدن مردگان باعث تبدیل آنها به خون آشام های خطرناك و صدمه رساندنشان به افراد زنده شود.
این جسد در منطقه Lugnano در استان ترنی ایتالیا كشف شده و قدمت آن به قرن پنجم میلادی باز می گردد. سن این كودك با عنایت به وضعیت دندان های وی حدود ده سال تخمین زده شده، هر چند جنسیت آن هنوز تعیین نشده است.
البته این تنها جسد عجیب و غریب كشف شده در این قبرستان نیست و جسد یك دختر سه ساله دیگر هم در قبرستان مذكور كشف شده كه سنگ های بزرگی در كنار دستان و پاهای وی قرار داده شده است. علت این كار هم جلوگیری از بازگشت وی به دنیای زندگان دانسته می گردد. همینطور برخی وسایل اولیه زندگی مانند دیگ های برنزی كوچك، حیوانات خانگی، چنگال و غیره در كنار این جسد دیده می گردد.

1397/07/23
14:28:58
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: خانگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار