تعمیرگاه ستفیکس
با اتمام مهلت تعیین شده؛

کندی اینترنت فردا در مجلس و شورای عالی فضای مجازی

کندی اینترنت فردا در مجلس و شورای عالی فضای مجازی

تعمیرکار: موضوع کندی و کیفیت اینترنت فردا در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی فضای بررسی می شود.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که ۳ مرداد ماه انجام شد با دستور رییس جمهور قرار شد کارگروه بررسی کیفیت خدمات شبکه تا جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی به بررسی کیفی شبکه ادامه دهد.
حال باتوجه به اتمام مهلت بررسی در کارگروه «رفع گلایه های مردمی از کندی اینترنت» گزارش نهایی وضعیت اینترنت در جلسه فردای شورای عالی فضای مجازی ارائه خواهد شد.
رئیس جمهور در ۶ تیرماه سال ۱۴۰۲ در جلسه شورای عالی فضای مجازی کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات را مأمور کرد تا گلایه های مردم درباره ی کندی اینترنت را بررسی نمایند و بدین ترتیب سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی ۱۴ تیرماه در پاسخ به مهر از شروع فعالیت کارگروه رسیدگی به وضعیت کندی اینترنت آگاهی داد و بعد از یک ماه از دستور رییس جمهور، در جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی که قرار بود نتیجه گزارش ها اعلام گردد، قرار شد بررسی و فعالیت این کارگروه تا جلسه بعد شورای عالی فضای مجازی تمدید شود. همین طور قرار شد ضمن گرفتن نظرات تکمیلی متخصصین جهت حل مسائل فنی، به بررسی موضوع ادامه داده و بصورت هم زمان راهکارهای عملیاتی رفع مشکلات احصاء شده طراحی و تدوین شده و اجرای این اصلاحات نیز از طرف مسئولین دستگاه های ذی ربط شروع شود.
اکنون باتوجه به اهمیت موضوع اینترنت برای مردم و کسب وکارها و عدم ارائه کوچکترین اطلاع رسانی و شفاف سازی درباب فعالیت ۲ ماهه کارگروه «رفع گلایه های مردمی از کندی اینترنت»، بررسی این مساله در دستور کار مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته است.
در همین راستا مصطفی طاهری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگار مهر درباب اقدامات مجلس در حوزه بررسی کندی اینترنت اظهار داشت: جهت بررسی کیفیت اینترنت و فاکتورهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های به وجود آمده برای شهروندان و کسب وکارهای اینترنتی روز سه شنبه در مجلس این مساله مطرح می شود.
وی اضافه کرد: در این خصوص متنی نیز آماده کرده ام تا ارائه شود.
این نماینده مجلس اظهار داشت: برمبنای دستور کار هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سید محمدامین آقامیری رییس مرکز ملی فضای مجازی فردا در صحن جلسه علنی مجلس حضور خواهند یافت.


منبع:

1402/05/30
21:09:18
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار