تعمیرگاه ستفیکس

تهدید جان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی

تهدید جان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی

تعمیركار: مدیر ناسا اخیرا اعلام نموده كه بقایای یك ماهواره هندی جان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می كند.


به گزارش تعمیركار به نقل از انگجت، بنابر اعلام "جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine) مدیر ناسا، یك ماهواره هندی كه از كار افتاده است، ۴۰۰ تكه زباله فضایی در مدار تولید كرده كه این امر موجب می شود سلامت فضانوردان "ایستگاه فضایی بین المللی" به خطر بیفتد. در بین این زباله ها ۶۰ تكه وجود دارد كه بزرگ تر از ۱۵ سانتی متر هستند.
چون این ماهواره پایین "ایستگاه فضایی بین المللی" بوده است، ۲۴ تكه از زباله های آن به بالای این ایستگاه هدایت شده و خطری برای فضانوردان آن به وجود آورده است.
" جیم برایدنستاین" اظهار كرد، این مساله از نظر ما پذیرفته نیست و ناسا باید نسبت به اثرات خطرناك این فضاپیما خیلی شفاف تر باشد.
در تاریخ ۲۷ مارس سال جاری "نارندرا مودی" (Narendra Modi) نخست وزیر هند در یك سخنرانی تلویزیونی اظهار داشت كه یك فروند موشك ساخت این كشور توانسته یك ماهواره فعال در فضا را هدف قرار دهد و منهدم كند.
تابحال فقط آمریكا، روسیه و چین از فناوری حمله موشكی به ماهواره ها برخوردار بودند و هند چهارمین كشوری است كه به این مهم دست یافته است.
این در شرایطی است كه دولت هند اعلام نموده بود بقایای انهدام این ماهواره به اندازه ای كم است كه طی چند هفته به زمین باز خواهد گشت.
ناسا اعلام نموده كه طی ۱۰ روز گذشته میزان خطری كه فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می كند به ۴۴ درصد رسیده.
برایدنستاین در نهایت اظهار داشت: هنوز فضانوردان این آزمایشگاه فضایی ایمن هستند و خوشبختانه این زباله ها به زمین باز خواهند گشت.1398/01/14
22:33:05
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: تلویزیون , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
SetFix تعمیرکار