تعمیرگاه ستفیکس

شکایت از تسلا به سبب ترمز بی مورد خودروی این شرکت

شکایت از تسلا به سبب ترمز بی مورد خودروی این شرکت

تعمیرکار: یک مالک کالیفرنیایی خودروی مدل 3 تسلا از شرکت سازنده این خودرو به سبب توقف ناگهانی اتومبیل در شرایطی که هیچ مانعی در جاده وجود نداشت، شکایت نمود.به گزارش تعمیرکار به نقل از رویترز، وی در شکایتی که ضد تسلا تقدیم دادگاه کرده اتفاقی که در شب برای وی افتاده را یک کابوس خطرناک و ترسناک توصیف کرده است.
طبق دادخواست خوزه آلوارز تولدو از سانفرانسیسکو، تسلا خودرو های خودران خودرا با فناوری هایی همچون سیستم دستیار راننده که Autopilot یا Full Self-Driving می نامد و سیستم ترمز اضطراری به بازار عرضه نموده است. ولی این فناوری ها ناایمن هستند.
از نظر این شاکی، باوجود این که ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، قول ارائه خدمات رانندگی کامل خودران را تا آخر سال جاری میلادی داده، اما رویدادهایی از این دست نشانگر ضرورت بررسی فزاینده و نظارت بر فناوری دستیار راننده تسلا است.
در قسمتی از شکایت تولدو که روز جمعه در دادگاه فدرال ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شد، آمده است: «وقتی نقص ناگهانی ترمز بصورت ناخواسته رخ می دهد، آن چیزی که مقرر است یک قابلیت ایمنی باشد به یک کابوس ترسناک و خطرناک تبدیل می شود.»
در ماه فوریه، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا تحقیقاتی را در مورد ۴۱۶۰۰۰ خودروی تسلا به سبب گزارش هایی در خصوص فعال شدن غیرمنتظره ترمز در حالت رانندگی خودکار شروع کرد.

1401/06/09
09:17:27
5.0 / 5
176
تگهای خبر: تنظیم , خدمات , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار