تعمیرگاه ستفیکس

پیشرفت شگرف ربات آمکا در تقلید از حالات چهره انسان

پیشرفت شگرف ربات آمکا در تقلید از حالات چهره انسان

تعمیرکار: نسخه جدید ربات انسان نمای ˮآمکاˮ پیشرفت قابل توجهی داشته و می تواند تقلید بیشتری از حالات چهره انسان داشته باشد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ربات انسان نمای "آمکا"(Ameca) بعد از ارتقای قابلیت های بیان چهره خود می تواند چشمک بزند، لب هایش را جمع کند، اخم کند و در آینه پوزخند بزند. آمکا که محصول شرکت بریتانیایی "اینجینییرد آرتز"(Engineered Arts) است و به عنوان پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان در نظر گرفته می شود، پیش تر در یک ویدیو درحال گرفتن دست یک پژوهشگر برای جلوگیری از ورود او به حریم شخصی خود دیده شده بود.


این ربات، شباهت زیادی به ربات های فیلم "من، ربات"(I، Robot) دارد و در کنفرانس های مختلف فناوری نیز در تعامل با انسان ها دیده شده است.
شرکت سازنده در وب سایت خود نوشت: آمکا که بطور ویژه به عنوان پلتفرمی برای توسعه فناوری های رباتیک آینده طراحی شده است، پلت فرم کاملی برای تعامل انسان و ربات محسوب می شود. تمرکز ما بر ارائه فناوری های نوآورانه است که قابل اعتماد، قابل ارتقا و قابل توسعه آسان هستند.


آخرین ارتقای آمکا، طیف گسترده ای از نظرات کاربران "YouTube" را به همراه داشت؛ همچون چندین نفر که گفتند این کاری "دیوانه کننده" یا "باورنکردنی" است.
یکی از کاربران نوشت: در مقایسه با ربات "سوفیا"(Sophia)، یقینا پول من برای آمکا صرف خواهد شد. آمکا خیلی جلوتر از سوفیا است و چندین برابر سریع تر پیشرفت می کند؛ در صورتیکه سوفیا در مقایسه با سه سال پیش، فقط پیشرفتی جزئی داشته است. حالات چهره آمکا نیز بسیار واقعی تر هستند. اگر آمکا با مهارت های حرکتی "بوستون رباتیکز"(Boston Robotics) ترکیب شود، در کوتاهترین زمان مانند یک انسان راه خواهد رفت، حرکت خواهد داشت و صحبت خواهدنمود. حدس من تا سال ۲۰۲۴ است.منبع:

1401/06/02
17:31:49
5.0 / 5
330
تگهای خبر: ربات , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار