تعمیرگاه ستفیکس

همکاری دو شرکت خودروساز کره ای برای کاوش روی ماه

همکاری دو شرکت خودروساز کره ای برای کاوش روی ماه

تعمیرکار: دو شرکت خودروساز کره ای هیوندای موتور و کیا، اخیرا قراردادی را به منظور توسعه ابزارهایی برای کاوش در ماه و فضا امضا کرده اند.به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، در کوشش برای کشف بهتر سطح ماه، دو شرکت خودروساز هیوندای موتور و کیا، قراردادی را به منظور توسعه ابزاری برای کاوش روی ماه امضا کردند. دو شرکت مذکور، این قراردادهای تحقیقاتی مشترک را با شش موسسه تحقیقاتی کره ای امضا کردند و یک نهاد مشورتی هم برای توسعه راهکارهای حرکتی برای اکتشاف روی سطح ماه تشکیل دادند.

انتظار می رود این همکاری در اوایل ماه آگوست آغاز شود. در آن زمان این نهاد مشورتی جزئیات وسایل نقلیه اکتشافی ماه را توصیف خواهد نمود. شرکتهای هیوندای موتور و کیا هم با فناوری های حرکتی خود، از راهکارهای این نهاد مشورتی حمایت خواهند کرد.
این خبر بعد از آن که کره در ماه گذشته یک موشک تولید داخل را با موفقیت پرتاب کرد، اعلام گردید.ساخت وسیله نقلیه ای برای کاوش روی سطح ماه، چالش های زیادی را به همراه خواهد داشت، چونکه هیچ هوایی در آنجا وجود ندارد و دمای هوا بسیار نامساعد است و علاوه بر این موارد، سطح ماه دارای دهانه های برخوردی بی شماری است که این موضوع، حرکت سطح نشین ها روی سطح ماه را سخت می کند. مشکل بزرگی که فضانوردان در نخستین مأموریت سرنشین دار ماه با آن مواجه بودند، غبار ماه بود چونکه آنها از ذرات تیز و ساینده تشکیل شده اند.
هیوندای موتور و کیا همینطور در زمینه طراحی و تفسیر نرم افزار و سخت افزار، فناوری پاسخ به محیط فضایی و تجهیزات ویژه برای انجام مأموریت های اکتشافی ماه هم بایکدیگر همکاری خواهند کرد.

منبع:

1401/05/07
13:36:10
5.0 / 5
182
تگهای خبر: خودرو , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار