تعمیرگاه ستفیکس

اهدای کمک هزینه ۹ میلیون دلاری برای بهبود فناوری تشخیص سرطان

اهدای کمک هزینه ۹ میلیون دلاری برای بهبود فناوری تشخیص سرطان

پژوهشگران ˮدانشگاه پنسیلوانیاˮ موفق شده اند یک کمک هزینه 9 میلیون دلاری را دریافت نمایند تا به بهبود فناوری تشخیص سرطان بپردازند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی "دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا"(Penn Medicine)، پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا با تاکید بر سال ها تحقیق و استفاده از فناوری تصویربرداری که بافت تومور را مشخص می کند و به پزشکان کمک می نماید تا تومورها را آسان تر تشخیص دهند و حذف نمایند، یک کمک هزینه تحقیقاتی پنج ساله به مبلغ ۹ میلیون دلار از "موسسه ملی سرطان آمریکا"(NCI) دریافت کرده اند تا به پیشبرد این فناوری، خصوصاً در مورد بیماران مبتلا به سرطان ریه کمک کنند.
این فناوری موسوم به "تصویربرداری مولکولی حین عمل"(IMI)، مبتنی بر مولکول های فلورسنت است که سلول های تومور را هدف قرار می دهند، به آنها متصل می شوند و آنها را درخشان می کنند. این کار به پزشکان امکان می دهد تا سرطان را به آسانی از بافت سالم تشخیص دهند. پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا و مرکز جراحی دقیق در "مرکز سرطان آبرامسون"(Abramson Cancer Center)، از کمک هزینه تحقیقاتی برای بهبود فناوری تصویربرداری مولکولی حین عمل استفاده می نمایند تا بتواند "سرطان ریه سلولی غیر کوچک"(NSCLC) را تشخیص دهد. سرطان های ریه سلولی غیر کوچک که اغلب به سیگار مربوط می شوند، شایع ترین شکل سرطان ریه هستند. این سرطان ها سالانه در بیش از ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا تشخیص داده می شوند و می توانند زندگی را تهدید کنند.
"سونیل سینگال"(Sunil Singhal)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این بودجه، فرصت فوق العاده ای را برای ارزیابی بیشتر فناوری تصویربرداری مولکولی حین عمل و با هدف بهبود نتایج برای بیماران به ما می دهد. هدف ما، توسعه بیشتر این فناوری و بررسی آن در آزمایشات بالینی بیشتر جهت کمک به بهبود شناسایی و حذف تومورها است.
سینگال به پیشبرد تحقیق و توسعه استفاده از تصویربرداری مولکولی حین عمل در جراحی سرطان ریه کمک کرده است. همچون دستاوردهای دیگر او، سرپرستی اولین آزمایش بالینی تصادفی سازی شده در مورد فناوری تشخیص سرطان ریه است. تا به امروز، تحقیقات نشان داده اند که فناوری تصویربرداری مولکولی حین عمل می تواند کار جراحان را در حذف تومورها بدون لطمه رساندن به بافت های سالم، بطور قابل توجهی بهبود ببخشد.
مولکول های فلورسنت مورد استفاده در فناوری تصویربرداری مولکولی حین عمل، بطور معمول ساعت ها یا روزها قبل از جراحی به بیمار تزریق می شوند. آنها به گیرنده های سطح سلول مانند گیرنده های فولات متصل می شوند که خصوصاً در سلول های سرطانی فراوان هستند. نوری که مولکول ها ساطع می کنند، امکان تشخیص بصری سلول های تومور را تا حدود دو سانتی متر زیر سطح بافت، بسته به نوع بافت فراهم می آورد.
بافت برچسب گذاری شده با این مولکول های فلورسنت را می توان در لحظه و هنگام جراحی، با تجهیزات نسبتا ارزان و قابل حمل تصویربرداری کرد. داده های حاصل از آزمایش های بالینی نشان داده اند که این توانایی به پزشکان کمک می نماید تا تومورها را در ریه شناسایی کنند.
هدف از این پژوهش، ابداع مولکول های بهبودیافته ای برای تصویربرداری و سپس، بررسی آنها در آزمایش های بالینی است.
"رونالد دماتئو"(Ronald DeMatteo)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: برداشتن کامل تومور، بهترین نتیجه برای بیماران به حساب می آید و هدف ما در این پژوهش، افزایش شانس دستیابی به تومور بدون برداشتن غیر ضروری بافت است.1401/04/09
21:32:18
5.0 / 5
289
تگهای خبر: تشخیص , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار