تعمیرگاه ستفیکس

ایمنی درمانی بعد از جراحی، از عود کردن سرطان مثانه جلوگیری می کند

ایمنی درمانی بعد از جراحی، از عود کردن سرطان مثانه جلوگیری می کند

به گزارش تعمیرکار پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی، تأثیر ایمنی درمانی بعد از جراحی را در کاهش دادن خطر عود سرطان مثانه نشان داده اند.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز وایز، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان داده است که ایمنی درمانی بعد از جراحی، خطر عود کردن سرطان را در بیماران مبتلا به سرطان مثانه یا سایر نقاط مجرای ادراری می کاهد.
نتایج این پژوهش، از ایمنی درمانی با کمک داروی معروف به "نیوالیومب"(Nivolumab) بعنوان یک درمان کمکی بعد از جراحی و یک مراقبت استاندارد برای بیماران مبتلا به یک سرطان مهاجم عضلانی معروف به "کارسینوم اوروتلیال"(urothelial carcinoma) حمایت می کند. حدود ۷۰۰ بیمار در مرحله سوم از یک آزمایش تصادفی دوسوکور به نام "چک میت ۲۷۴"(CheckMate 274) شرکت کردند. نیمی از آنها نیوالیومب و نیمی دیگر دارونما را بعد از انجام دادن عمل جراحی دریافت نمودند.
"متیو گالسکی"(Matthew Galsky)، مدیر بخش انکولوژی پزشکی ادراری-تناسلی در "مرکز سرطان تیش"(TCI) مانت ساینای و پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: داده های حاصل از یک پیگیری بلندمدت، برای اولین بار نشان می دهند که ایمنی درمانی بعد از جراحی برای درمان سرطان مثانه و سایر سرطان های اوروتلیال می تواند خطر عود کردن سرطان را کم کند. سالانه حدودا ۲۰۰ هزار نفر در سرتاسر جهان بر اثر سرطان مجرای ادراری، جان خویش را از دست می دهند. بنابراین، پیشرفت هایی مانند ایمنی درمانی می توانند امید را به ارمغان آورند.
جراحی، استاندارد مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان مجاری ادراری است که سرطان آنها وارد عضلات یا غدد لنفاوی اطراف شده است. با این حال، بیماری حدودا نیمی از این افراد بعدا با متاستاز سرطان عود می کند. برای این بیماران، هیچ اتفاق نظری در مورد درمان های پس از جراحی که امکان دارد خطر عود کردن سرطان را کاهش دهند، به دست نیامده است. بنابراین است که نتایج این پژوهش مهم هستند.
در آزمایش چک میت ۲۷۴، با حداقل ۱۱ ماه پیگیری، عود کردن سرطان در بیمارانی که نیوالیومب را دریافت کرده بودند، حدودا ۳۰ درصد کمتر از افرادی بود که دارونما دریافت کرده بودند.1401/02/26
09:57:42
5.0 / 5
1678
تگهای خبر: استاندارد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار