تعمیرگاه ستفیکس

پیاده روی کنار ایستگاه فضایی تا ساعاتی دیگر

پیاده روی کنار ایستگاه فضایی تا ساعاتی دیگر

به گزارش تعمیرکار ۲ فضانورد ناسا بعدازظهر امروز سه شنبه ۲۴ اسفند، جدید ترین پیاده روی فضایی را به انجام می رسانند که میتوان آنرا به صورت زنده هم تماشا کرد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، دو فضانورد ناسا امروز سه شنبه ۱۵ مارس در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی یک پیاده روی فضایی انجام خواهند داد. این پیاده روی فضایی مقرر است در ساعت ۸: ۰۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵: ۳۵ به وقت ایران) آغاز شود و امکان تماشای زنده این پیاده روی فضایی فراهم است.
"کایلا بارون"(Kayla Barron) و "راجا چاری"(Raja Chari) مقرر است تا ساعاتی دیگر از این آزمایشگاه مداری بیرون بروند و یک پیاده روی فضایی تقریباً ۶.۵ ساعته را آغاز کنند که جهت کمک به هموار کردن راه برای ارتقای آرایه های خورشیدی آتی ایستگاه فضایی طراحی شده است.
میتوان این پیاده روی را به صورت زنده و مستقیم از سایت ناسا یا از پایگاه "Space.com" تماشا کرد. پخش زنده این پیاده روی فضایی از ساعت ۱۴: ۰۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد.


"بارون" و "چاری" از راه قفل هوایی "کوئست"(Quest) از ایستگاه فضایی بیرون خواهند آمد. "بارون" بعنوان فضانورد اول خدمت می کند و یک لباس فضایی با نوارهای قرمز می پوشد. "چاری" هم فضانورد دوم خواهد بود و یک لباس فضانوردی ساهده خواهد پوشید.
ناسا می گوید این دو فضانورد، به سراغ یک ساختار خرپایی به نام "Starboard-۴" می روند و کیت های اصلاحی را روی آن نصب می کنند که ایستگاه فضایی را برای نصب سومین آرایه خورشیدی آماده می سازد.
تابحال دو آرایه از شش آرایه خورشیدی ایستگاه فضایی معروف به "iROSA" در این ایستگاه نصب شده اند. ناسا می گوید مقرر است دو آرایه بعدی در پاییز سال جاری با یک کپسول باری "دراگون" متعلق به شرکت "اسپیس ایکس" به این آزمایشگاه مداری برده شود.
نصب هر شش آرایه "iROSA" مجموع توان ایستگاه فضایی را از ۱۶۰ کیلووات به ۲۱۵ کیلووات بالا می برد.
گفتنی است که پیاده روی فضایی امروز، دومین پیاده روی فضایی "بارون" و نخستین پیاده روی فضایی "چاری" خواهد بود.
همینطور ناسا یک پیاده روی فضایی دیگر را برای تاریخ ۲۳ مارس برنامه ریزی نموده است که هنوز نام خدمه انجام دهنده آن اعلام نشده است. پیاده روی فضایی برنامه ریزی شده برای هفته آینده به انواع کارهای تعمیر و نگهداری، همچون نصب شلنگ های جدید در سیستمی که آمونیاک را از راه رادیاتورهای دفع کننده حرارت ایستگاه هدایت می کند، اختصاص دارد.
منبع:

1400/12/24
13:41:08
5.0 / 5
343
تگهای خبر: تعمیر , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار