تعمیرگاه ستفیکس

غول مخابراتی اسپانیا 2700 نفر را اخراج می کند

غول مخابراتی اسپانیا 2700 نفر را اخراج می کند

شرکت مخابراتی تلفونیکای اسپانیا که یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه و عرضه دهندگان خدمات بی سیم در اروپا است از اخراج ۲۷۰۰ کارمند خود اطلاع داده است.به گزارش تعمیرکار به نقل از رویترز، تلفونیکا می گوید با اتحادیه های کارگری به توافق رسیده تا حدود ۱۵ درصد از نیروی کار خویش را اخراج کند.
این افراد همگی در داخل اسپانیا مشغول به کار هستند و اخراج آنها باعث صرفه جویی ۲۳۰ میلیون یورویی در بودجه شرکت تلفونیکا می شود.
این شرکت می خواهد سال جاری تا ۱.۵ میلیارد یورو معادل ۱.۷ میلیارد یورو در هزینه های خود صرفه جویی کند و کاستن از نیروی کار یکی از روش هایی است که در پیش گرفته است.
تلفونیکا می گوید تاثیر این کاهش نیروی کار بر روی درآمد و مخارج آن از سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ مشخص خواهد شد. تلفونیکا سومین اپراتور مخابراتی مهم اروپا است که بعد از وودافون انگلیس در ماه سپتامبر و اورنج فرانسه در ماه می، از اخراج کارکنان خود در اسپانیا در سال ۲۰۲۱ اطلاع داد.
تلفونیکا مانند رقبای اروپایی خود، با رقابت بی امان در بازار داخلی با رقبای عرضه دهنده خدمات ارزانقیمت در زمانی دست و پنجه نرم می کند که احتیاج به تأمین مالی جهت راه اندازی شبکه های موبایل نسل بعدی دارد.
از زمانی که خوزه ماریا آلوارز پالته در سال ۲۰۱۶ بعنوان رئیس هیئت مدیره تلفونیکا انتخاب شد، این شرکت به شدت بدهکار هزینه های خویش را به میزان زیادی کاهش داده است. حدود ۶۳۰۰ کارگر بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ این شرکت را ترک کردند، در حالیکه ۲۶۰۰ کارگر دیگر در طرح تعدیل نیرو در سال ۲۰۱۹ کنار گذاشته شدند.


منبع:

1400/10/09
13:35:39
5.0 / 5
468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
SetFix تعمیرکار