تعمیرگاه ستفیکس

تغییر لهجه با هوش مصنوعی ۶ میلیون دلاری!

تغییر لهجه با هوش مصنوعی ۶ میلیون دلاری!

به گزارش تعمیرکار یک هوش مصنوعی جدید با سرمایه گذاری شش میلیون دلاری قادر خواهد بود لهجه شما را در وسط مکالمه تغییر دهد.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بسیاری از جویندگان کار که دارای مهارت های ارزشمندی هم هستند، به علت ترس از کامل فهمیده نشدن توسط کارفرمایان، نادیده گرفته می شوند. این در شرایطی است که حذف این مانع می تواند کارگشا باشد.
در جوامع چندفرهنگی امروزی، لهجه نباید مشکل ساز باشد. اما گویا هنوز یک مشکل است. سه دانشجوی دانشگاه "استنفورد" زمانی با این مشکل مواجه گشتند که یکی از دوستانشان شغل پشتیبانی مشتری را به علت لهجه دار بودن از دست داد.
آنها سپس تصمیم گرفتند برای این مشکل کاری انجام دهند. "آندرس پرز سودری"(Andres Perez Soderi) که یکی از بنیان گذاران این شرکت جدید است، می گوید: ما تصمیم گرفتیم به جهان کمک نماییم تا بیشتر بفهمد و فهمیده شود.
این گروه از دوستان که حالا به شرکای تجاری یکدیگر تبدیل گشته اند شامل یک دانشجوی ارشد رشته علوم کامپیوتر از چین، یک دانشجوی ارشد رشته مهندسی و علوم مدیریت متمرکز بر هوش مصنوعی از روسیه و یک دانشجوی ارشد رشته علوم و مهندسی مواد با محوریت تجاری از ونزوئلا است.
این سه نفر تحقیقات زیادی در مورد کارهایی مانند تبدیل صدا برای ویدئوهای جعل عمیق(دیپ فیک) که مهندسان در گذشته انجام داده اند، کرده اند. آنها دریافتند که این فناوری بسیار پیشرفته است، اما از نظر ترجمه و تغییر لهجه کار بسیار کمی انجام شده است.
"سودری" اضافه کرد: ما در مورد درمان کاهش لهجه می دانستیم و این که آموزش داده می شود که افراد دارای لهجه از روش صحبت کردن دیگران الگوبرداری کنند و ما به صورت تجربی می دانستیم که مجبور کردن افراد برای صحبت با لهجه ای متفاوت ناراحت کننده است. ما فکر کردیم اگر بتوانیم به نرم افزار اجازه دهیم لهجه را ترجمه کند، می توانیم به مردم اجازه دهیم به صورت طبیعی صحبت کنند.
این رفقا در سال ۲۰۲۰ شرکتی را به نام "ساناس"(Sanas) تأسیس کردند که تابحال موفق بوده و هم اکنون ۱۴ نفر پرسنل دارد.
"ساناس" حالا روی الگوریتمی کار می کند که با استفاده از یک شبکه عصبی توسعه یافته است و می تواند زبان انگلیسی را به لهجه های آمریکایی، استرالیایی، بریتانیایی، فیلیپینی و اسپانیایی تغییر دهد. این شرکت همینطور درحال کار بر روی اقتباس لهجه از زبان های دیگر مانند فرانسوی است.
این تیم هم اکنون مشتریانی دارد که برای خرید این فناوری صف کشیده اند و هفت شرکت که خدمات مشتری را عرضه می دهند هم اکنون به صورت آزمایشی این سیستم را اجرا می کنند.
"ساناس" در اواخر ماه مه، دور اولیه سرمایه گذاری ۵.۵ میلیون دلاری خویش را تکمیل کرد و کل سرمایه گذاری روی الگوریتم جدید خویش را به حدود شش میلیون دلار رساند.1400/08/16
23:07:08
5.0 / 5
533
تگهای خبر: خدمات , خرید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
SetFix تعمیرکار