تعمیرگاه ستفیکس
در پاسخ اعلام شد؛

چالش های حوزه ایرتاکسی رفع می شود

چالش های حوزه ایرتاکسی رفع می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته اظهار داشت: چالش های توسعه هوانوردی عمومی و استفاده از ایرتاکسی ها درحال برطرف شدن است.به گزارش تعمیرکار به نقل از مهر، دکتر منوچهر منطقی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت تاکسی های هوایی در یک برنامه رادیویی اظهار داشت: هم اکنون ۵_۷ شرکت خصوصی خدمات تاکسی های هوایی را ارائه می دهند تا هوانوردی عمومی توسعه یابد.
وی اظهار داشت: حالا مجموعه ای در غرب کشور درحال آماده سازی است تا با هشت الی۱۰ هواپیما خدمات هوایی را عرضه نماید.
منطقی افزود: ما در هوانوردی عمومی می خواهیم این فعالیت را در کشور قانونمند و طرح کسب و کار آنرا اقتصادی کنیم؛ به طوریکه مجموعه های دیگری به این جمع اضافه شود تا حداقل ۱۵ شرکت در زمینه هوانوردی عمومی فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه ۳ مانع در حوزه هوانوردی عمومی وجود داشت، اظهار داشت: یکی از چالش ها اقتصادی شدن هزینه برای هواپیماهای کوچک بود؛ چونکه برای فرودگاهها هزینه نشست و برخاست هواپیماهای کوچک برابر هواپیماهای صد نفره است.
وی اضافه کرد: مهم ترین بحثی که وجود داشت اجازه فرودگاههای کم تردد به نشست و برخاست ایرتاکسی ها بود که خوشبختانه با همکاری شرکت فرودگاه ها این مشکل درحال رفع است.
وی ضمن اشاره به رفع این مورد افزود: پیشنهاد شرکت فرودگاه ها این بود که فرودگاه ها می توانند با جذب یک یا دو شرکت خصوصی دانش بنیان تلاش در رونق هوانوردی عمومی داشته باشند.
وی اظهار داشت: هزینه سوخت هواپیماهای کوچک هم از دیگر چالش ها بود؛ اغلب بنزین های خاصی نیاز دارند که از خارج کشور تأمین می شود اما با رایزنی هایی که شده چند تولیدکننده داخلی اعلام آمادگی کرده اند که در حجم بالا می تواند این سوخت مورد نیاز را تأمین کند.
وی اظهار داشت: تلاش ما این بوده که بتوانیم مرکزی که همه مجوزها را برای هوانوردی عمومی عرضه کند را ایجاد کنیم؛ هم اکنون صحبت هایی شده که با ایجاد یک قانون خاص برای چنین مرکزی اقدام گردد.
وی اضافه کرد: این قانون در سازمان هواپیمایی کشوری هنوز به تصویب نرسیده و بمحض تصویب شدن فعالیت ایرتاکسی ها عملیاتی می شود.

1400/07/26
08:34:32
5.0 / 5
1007
تگهای خبر: اقتصادی , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار