تعمیرگاه ستفیکس
رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

تصویب ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری

تصویب ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری

تعمیركار: رئیس صندوق نوآوری اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و تحقق اقتصاد دانش بنیان اختصاص داد.به گزارش تعمیركار به نقل از مهر، علی وحدت امروز در مراسم رونمایی از برنامه های صندوق نوآوری و شكوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری كه امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم برگزار شد، اظهار داشت: تلاشمان همواره این بوده كه همكاری نزدیكی با صندوق های پژوهش و فناوری برای چابك سازی فرآیند اعطای تسهیلات داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه در صدد هستیم فرآیندهای اعطای تسهیلات، كوتاه تر شود، اضافه كرد: تغییر نگرش روی تمركز زدایی صندوق و استفاده از ابزارهای مالی موجود در كشور برای عرضه خدمات به شركت های دانش بنیان از اهداف ما در مدلهای جدید همكاری با صندوق های پژوهش و فناوری است.
وحدت با اشاره به اینكه تأمین مالی از مباحث دیگری است كه با استفاده از ظرفیت بانك ها برای شركت های دانش بنیان در نظر داریم، افزود: یك بسته مالیاتی از شتابدهنده ها در صندوق نوآوری و شكوفایی آماده شده كه بزودی اجرایی می شود.
رئیس صندوق نوآوری وشكوفایی تصریح كرد: ما در صندوق نوآوری و شكوفایی در بخش های مختلف پشتیبانی از توسعه فعالیت شتابدهنده ها به منظور توسعه هسته های فناوری، سرویس های مختلفی را آماده كرده ایم.
وی اظهار داشت: همچون این اقدامات برای شتاب دهنده ها كمك برای ایجاد فضای استقرار، تجهیز فضای شتابدهنده ها و تأمین مالی اولیه برای استقرار هسته های فناور هستند.
وحدت با اشاره به اینكه صندوق های پژوهش و فناوری همكاران صندوق نوآوری و شكوفایی محسوب می شوند، تصریح كرد: این صندوق ها می توانند نیاز شركت های متوسط و كوچك را در استان های كشور و در تهران مرتفع كنند تا برای اجرای طرح شأن نیاز مالی نداشته باشند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: امیدواریم با این برنامه رونمایی شده، نقش آفرینان در زیست بوم نوآوری به تأثیر گذاری بیشتر برای تحقق اقتصاد دانش بنیان تلاش كنند.
وی تصریح كرد: این همكاری جدید ظرفیتی را بوجود آورده كه صندوق های پژوهش و فناوری علاوه بر نیاز شركت های دانش بنیان نیاز شركت های خلاق، فناور و استارت آپ ها را برطرف كنند.
وحدت با اشاره به مدل همكاری جدید صندوق نوآوری و شكوفایی با صندوق های پژوهش و فناوری خاطرنشان كرد: هدف ما تأمین مالی صندوق های پژوهش و فناوری است كه در این پروسه تسهیل در نظام تأمین مالی شركت های دانش بنیان و فناور، تقویت صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق های دانش بنیان بعنوان نهادهای مالی واسط محقق می شود.
وی با اشاره به اینكه مدل تأمین مالی صندوق های پژوهش و فناوری برپایه ابزارهای تأمین مالی در بعد تسهیلات، تضمین خط اعتباری است، تصریح كرد: اعطای تسهیلات مالی به صندوق های پژوهش و فناوری مطابق با تبصره یك ماده ۵ بوده و از جانب دیگر خط اعتباری به آنها اختصاص می یابد.
وحدت در مورد تسهیلات سطح اعتباری به صندوق پژوهش و فناوری، خاطرنشان كرد: در این خصوص پرداخت كارمزد متناسب با هزینه عملیات، تناسب كارمزد پرداختی با نوع تضمین تسهیلات اعطایی صندوق های پژوهش و واسپاری هزینه عملیات، درخواست ارزیابی عقد قرارداد، نظارت و پوشش كامل ریسك از جانب صندوق های پژوهش و فناوری از اركان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری به حساب می آید.
وی در مورد مبلغ خط اعتباری تعیین شده از جانب صندوق نوآوری به صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری تا سقف ۶ برابر سرمایه تادیه شده را می توانند پرداخت كنند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی خاطرنشان كرد: امروز بیشتر از ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری و ۲۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اختصاص یافت.

1397/12/19
22:34:29
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: خدمات , سرویس , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار