تعمیرگاه ستفیکس
برای نگهداری فراورده های زیستی؛

فوق سردکننده های ایرانی تولید شد

فوق سردکننده های ایرانی تولید شد

تعمیرکار: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت اولترافریزها یا فوق سرد کننده ها برای نگهداری فرآورده های زیستی، سلولی، مولکولی و مواد آزمایشگاهی شدند.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، یحیی سرخوش مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بااینکه فوق سردکننده یا اولترافریزر، نیازمند فناوری های پیشرفته است، اما متخصصان این شرکت دانش بنیان توانسته اند با توانمندی داخلی آنرا ایران ساخت کنند.
وی افزود: استفاده از فناروی به کار رفته در تجهیزات تولیدی توسط برندهای شناخته شده جهانی، زمینه ساز تولید محصول دانش بنیان سطح یک اولترا فریزر منفی ۸۶ درجه سانتیگراد است. دستگاه اولترا فریزر آزمایشگاهی منفی ۸۶ درجه سانتیگراد یا دیپ فریزر برای نگهداری نمونه های تحقیقاتی و آزمایشگاهی در پژوهشکده های تحقیقات ژنتیک، بیولوژیک، بیوتکنولوژی و آزمایشگاه های تحقیقاتی صنایع پزشکی، کشاورزی، غذایی و دارویی به کار می آید.
وی اظهار داشت: این محصول جدید با بهره بردن از سیستم ارتقا یافته سرمایش مخصوص توانایی رسیدن و عملکرد در دمای واقعی منفی ۸۶ درجه سانتیگراد و پایداری در آن دما برخوردارست.
به گفته سرخوش، طراحی سیستم سرمایشی به شکلی است که در یک سیستم سرمایشی، شرایط برای رسیدن به این دما فراهم می شود، ضمنا بدنه و عایق بندی دستگاه به شکلی است که کمترین اتلاف دمایی و انرژی ممکن را فراهم نموده است.
مدیر عامل شرکت اظهار داشت: حجم تولید این محصول با شرایط فعلی ۵۰ دستگاه در سال است.


منبع:

1400/06/20
21:12:27
5.0 / 5
707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تعمیركار
SetFix تعمیرکار