تعمیرگاه ستفیکس

سیستم های هوشمند محاسبه زمان سفر طراحی شد

سیستم های هوشمند محاسبه زمان سفر طراحی شد

تعمیرکار: سیستم های هوشمند محاسبه زمان سفر توسط 2 شرکت دانش بنیان بومی سازی و تولید شد.به گزارش تعمیرکار به نقل از معاونت علمی و فناوری، محاسبه زمان تقریبی رسیدن خودرو از مبدا به مقصد تابع در نظر گرفتن متغیرهای زیادی مثل ترافیک، شرایط جوی و مسافت است و برای مدیران ناوگان های خودرویی اهمیت دارد. بنا بر این طراحی و تولید سیستم های محاسبه زمان سفر یکی از تجهیزاتی است که می تواند به مسافران کمک نماید تا سفرهایی با کیفیت و مطمئن داشته باشند.
این سیستم ها فاکتورهایی چون حد مجاز سرعت در راه پیشنهادی، تعیین فاصله مکانی، تاثیر شرایط جوی در محاسبه زمان و درنظر گرفتن ترافیک در زمان جابجایی خودرو را به مسافران یا رانندگان خودرو ها ارائه می کنند.
در همین راستا، ۲ شرکت دانش بنیان در حوزه تولید این محصولات ورود پیدا کرده اند. این محصولات سیستم هایی برای اندازه گیری و ارسال آمار ترافیک جاده های بین شهری طراحی شده اند.
خروجی این سیستم ها برای ارائه ترافیک لحظه ای راه ها، تشخیص مسیرهای مسدود و ارائه مسیرهای جایگزین، اطلاع رسانی به رانندگان، تخمین نیاز توسعه راه ها و دیگر پیش بینی ها و تحلیل های آماری کاربرد دارد و در نتیجه آنرا به یکی از اساسی ترین نیازهای سازمان های راهداری و حمل و نقل جاده ای و مراکز مدیریت راه ها تبدیل نموده است.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با پشتیبانی از این شرکتها روند تجاری سازی و ایجاد بازار برای این محصولات را فراهم نموده است.


منبع:

1400/05/16
20:48:11
5.0 / 5
550
تگهای خبر: تشخیص , خودرو , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
SetFix تعمیرکار