تعمیرگاه ستفیکس
در قالب دومین پرواز توریستی

جف بزوس به فضا رفت و برگشت بعلاوه فیلم

جف بزوس به فضا رفت و برگشت بعلاوه فیلم

تعمیرکار جف بزوس به فضا رفت و برگشت+فیلم


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، موشک نیوشپرد در ساعت ۹: ۱۲ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۷: ۴۲ به وقت تهران) به فضا پرتاب شد.
در این سفر والی فانک(Wally Funk) ۸۲ ساله بعنوان مسن ترین فضانورد، اولیور دیمن(Oliver Daemen) ۱۸ ساله بعنوان جوان ترین مسافر فضا و مارک بزوس برادر جف بزوس، او را در این سفر همراهی می کردند.
مسافران نیوشپرد ۴۵ دقیقه پیش از پرتاب موشک به سمت آن حرکت کردند و در ساعت ۱۷: ۰۵ به وقت تهران بر روی صندلی های خود مستقر شدند. جف بزوس بر روی صندلی شماره ۶ نشست در حالیکه برادرش بر روی صندلی شماره ۴، اولیور دیمن صندلی ۱ و والی فانک بر روی صندلی ۳ نشستند و بعد از بررسی های نهایی دریچه ی کپسول بسته شد.
والی فانک در این سفر یک عکس از خودش به همراه برد و آنرا بر روی شیشه کپسول چسباند تا از این عکس و منظره ی بیرون از پنجره در فضا تصویری ثبت کند.
جف بزوس و همراهانش بعد از حدود ۱۰ دقیقه به زمین بازگشتند. چتر نجات کپسول آنها باز شد و این کپسول با سرعت ۱۶ متر بر ساعت کاهش ارتفاع داده و در صحرای تگزاس فرود آمد. آنها در این سفر برای لحظاتی بی وزنی و گرانش صفر را تجربه کردند.
چندی پیش هم ریچارد برانسون، میلیاردر و کارآفرین انگلیسی با فضاپیمای شرکت ویرجین گلکتیک که متعلق به خودش است در چارچوب نخستین پرواز توریستی، به فضا رفت و گرانش صفر را تجربه نمود.کپسول حامل فضانوردان قبل از پرتابخروج فضانوردان از مرکز و حرکت به سمت موشک بلواوریجین
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/30
22:53:16
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار