تعمیرگاه ستفیکس

سنگ های مریخ از دید استقامت بعلاوه فیلم

سنگ های مریخ از دید استقامت بعلاوه فیلم

تعمیرکار: ناسا بتازگی در حساب کاربری مریخ نورد ˮاستقامتˮ در توییتر با انتشار تصویری متحرک توضیحاتی درباره عملیات جدید این مریخ نورد ارائه نمود.


به گزارش تعمیرکار به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این تصویر نوشت: این تکه سنگی که پیدا کردیم را بررسی کنید. این تکه سنگ همانند نوعی سنگفرش باغچه بنظر می رسد و احتمالاً سنگ بستر است. ساختارهایی از این دست که حاصل همان روزهای ابتدایی تشکیل این بستر دریاچه باستانی بوده اند، می تواند به ما در درک این که دریاچه چگونه بوده، کمک نماید.
مریخ نورد "استقامت" که تازه ترین و پیشرفته ترین مریخ نورد ناسا توسط دانشمندان و مهندسان این سازمان فضایی شمرده می شود، بمنظور انجام ماموریت های علمی خود ابزارهای علمی زیادی را همراه خود دارد که همگی از پیشرفته ترین ابزارهای ناسا برای کاوش سیاره ای هستند.
مجموعه ای از تجهیزات علمی مانند رادار زمین نفوذ، طیف سنج جهت بررسی ترکیبات خاک، چندین دوربین برای ثبت تصاویر پانوراما و کلوزآپ از سطح مریخ و ابزاری برای تولید اکسیژن از دی اکسید کربن همراه "استقامت" است. همه این تجهیزات به این علت طراحی شده اند که اکتشافات آینده هم توسط ربات و هم توسط انسان، ساده تر و کارآمدتر صورت بگیرد.
این ماموریت، دو هدف دارد. نخستین هدف، بررسی های علمی برای درک محیط مریخ در گذشته و حال و همین طور قابل سکونت بودن آنست. دلیل دوم نیز جمع آوری نمونه هایی از خاک مریخ برای آوردن به زمین است. ماموریت دیگری که برای سال ۲۰۲۶ برنامه ریزی شده است، مقرر است لوله های آزمایشی جمع آوری شده توسط مریخ نورد "استقامت" را به زمین بازگرداند تا مورد بررسی جامع تر قرار بگیرند.
دهانه ی جزرو که مریخ نورد "استقامت" در آن فرود آمد، ۲۸ مایل(۴۵ کیلومتر) است و حاوی رسوبات یک رودخانه ی خشک شده ی قدیمی است. دانشمندان براین باورند که ۳.۵ میلیارد سال پیش دهانه ی جزرو مکان دریاچه ای بزرگ با دلتا بوده است. آنها معتقدند گرچه آب دریاچه مدت هاست خشک شده، اما شاید جایی در دهانه یا در دیواره آن نشانه هایی از حیات گذشته وجود داشته باشد. در هر توقف، "استقامت" تعدادی آزمایش علمی انجام خواهد داد و داده های آنرا برای دانشمندان در زمین می فرستد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/25
23:58:53
5.0 / 5
737
تگهای خبر: دانلود , ربات , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
SetFix تعمیرکار